Pojišťovna Generali jako první na trhu pojistí podnikatelům rizika související s EET

15:41 | Redakce W4T | Diskuze

Pojišťovna Generali jako první na trhu pojistí podnikatelům rizika související se zavedením registračních pokladen.

Nové pojištění pro elektronickou evidenci tržeb (EET) bude možné sjednat od poloviny listopadu, řekl dnes ČTK ředitel pojišťovny Pavel Mencl. Od 1. prosince čeká zapojení do EET 50.000 živnostníků a podnikatelů poskytujících ubytovací a stravovací služby.

"Spuštění elektronické evidence tržeb je za dveřmi. Jako první na českém trhu nyní nabízíme podnikatelům, kterých se první vlna EET týká, nové pojištění rizik souvisejících se zavedením registračních pokladen," uvedl Mencl.

Provozovatelé restaurací, penzionů a hotelů se standardně pojišťují proti rizikům vyplývajícím z možností živelních událostí, krádeží nebo vandalismu, ale také na odpovědnost za škody, které mohou způsobit třetím osobám. Generali kryje tato rizika v produktovém balíčku. Nově bude balíček zahrnovat pojištění registračních pokladen, uvedl mluvčí Generali Jiří Cívka.

Týká se to nově uzavřených smluv i nynějších, které balíček využívají. Podnikatelům, kteří si jej sjednali v minulosti, stačí kontaktovat pojišťovnu či jejího pojišťovacího poradce. V nově uzavřených pojistkách budou registrační pokladny zahrnuty automaticky. Pojistit je bude možné i samostatně. Pojištění se bude vztahovat na hardware i software.

Podle místopředsedy představenstva makléřské společnosti Insia Ivana Špirakuse jde o zajímavou inovaci. "Vedle běžného pojištění elektroniky proti všem rizikům pojištění zahrnuje i krytí nákladů na obnovu dat po pojistné události včetně případné sankce udělené státními orgány za neodeslání datové správy správci daně, například z důvodu zničení pokladny a uložených dat po úderu blesku," řekl.

K 1. březnu 2017 se EET začne týkat maloobchodu a velkoobchodu. Od 1. března 2018 dojde na ostatní činnosti, například svobodná povolání, dopravu či zemědělství. V poslední vlně, od 1. června 2018, se bude týkat i vybraných řemesel a výrobní činnosti.

EET se vedle mincí a bankovek vztahuje na platby kartou, šekem nebo směnkou, ale také dárkovým poukazem či stravenkami i virtuální měnou typu bitcoin nebo penězi zaslanými přes platební brány, jako je například PayPal. Naopak plateb převodem z účtu na účet se EET netýká.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

K žádnému prolomení EET nedošlo

Ilustrativní obrázek

Aegon se spojuje s NN

Ilustrativní obrázek

Velká změna pro klienty VZP, čeká je výměna průkazů

Ilustrativní obrázek

Pojišťovnická Prudential Fin. odkoupí startup s online pojištěním Assurance IQ za 2,35 mld. USD

Ilustrativní obrázek

Pojišťovna Allianz zveřejnila pozitivní výsledky za 2Q; její akcie oslabují o 3,66 %

Ilustrativní obrázek

Dividenda Vienna Insurance Group v roce 2019 a dalších letechČti více
Ilustrativní obrázek

Wall Street si v úterý připsala 1 %

Ilustrativní obrázek

Německý DAX klesá

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy v reakci na páteční vývoj jednání mezi USA a Čínou na startu týdne rostly

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavírá páteční seanci růstem o 1,2%

Ilustrativní obrázek

Cena ropy roste po útoku na íránský tanker

Ilustrativní obrázek

Německý DAX roste

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.