Pohyby kurzů ve střední Evropě ve vleku globálního vývoje

13.10.2016 08:33 | fa ra | Diskuze

Dnešní ekonomický kalendář ze středoevropského regionu je prázdný. Obchodování tak zůstane ve vleku vývoje na globálních trzích. Vzhledem k celkově klidnému dni by kurzy měly zůstat bez výraznějších pohybů.

Foto: Web4Trader

Rusnok už posouvání tvrdého závazku nečeká

Guvernér Rusnok včera na fóru Hospodářských novin prohlásil, že podle něj již ČNB nebude posouvat minimální dobu trvání kurzového závazku. Na svém posledním zasedání se bankovní rada usnesla tento termín posunout až do konce prvního čtvrtletí příštího roku. Předpokládaný konec závazku bankovní rada stále vidí kolem poloviny roku 2017. Záležet bude hlavně na vývoji inflace. My se právě z tohoto důvodu domníváme, že konec kurzového závazku přijde až v posledním čtvrtletí příštího roku, až si bankovní rada bude jistá tím, že se inflace nad dvěma procenty udrží. Forwardový kurz koruny zatím na nejnovější prohlášení guvernéra Rusnoka nereagoval. My očekáváme, že bude nadále posilovat.

Zápis ze zasedání maďarské centrální banky ukázal, že bankovní rada je připravena udržovat současné uvolněné měnové podmínky po delší dobu. Navíc je připravena v případě nutnosti dalšího uvolnění ještě dále omezit tříměsíční depozitní facilitu.

Kurz koruny proti euru zůstává v blízkosti kurzového závazku. Bez výrazné změny se drží i roční forwardový kurz, který se pohybuje na 26,72 CZK/EUR. Slabá jádrová inflace v Polsku se odrazila v mírném oslabení zlotého, který v průběhu včerejška ztratil čtvrt procenta a jeho kurz se posunul do blízkosti 4,30 PLN/EUR. Maďarský forint zase reagoval na zápis ze zasedání centrální banky a oslabil o třetinu procenta a dnes ráno se obchoduje okolo úrovně 305,8 HUF/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.