Podle DPA je ohrožena výplata dividendy u Volkswagenu

13:33 | fa ra | Diskuze

Německý automobilový koncern Volkswagen by mohl zrušit výplatu dividend za uplynulý rok, aby ušetřil peníze na náklady spojené s emisním skandálem. Napsala to dnes agentura DPA. Akcie koncernu na burze ve Frankfurtu nad Mohanem po této zprávě zamířily dolů a odepsaly až 1,8 procenta, později ale ztráty smazaly a vykazovaly mírný růst.

Foto: Web4Trader

 

Úplné zrušení dividend se podle DPA již považuje za pravděpodobné v dozorčí radě koncernu. Konečné rozhodnutí ale zatím nepadlo a oficiální vyjádření k dispozici není. Výsledky hospodaření za uplynulý rok má Volkswagen zveřejnit 28. dubna.

Největší evropská automobilka se v poslední době potýká s následky největšího skandálu ve své historii poté, co loni v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí.

Agentura AFP napsala, že Volkswagen je k akcionářům obvykle velmi štědrý. Za rok 2014 vyplatil dividendu 4,86 eura (131,5 Kč) za každou prioritní akcii a 4,80 eura (139,9 Kč) za každou kmenovou akcii.

Než se emisní skandál loni rozhořel, počítalo s dividendou mnoho podílníků, mezi kterými je mimo jiné stát Katar, napsala také DPA.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.