Podle BBC Johnson požádá královnu o „zablokování“ parlamentu do 13. října

12:12 | B Z | Diskuze

Podle nejnovějších informací britské mediální stanice BBC dojde opravdu k tomu, že britská vláda oficiálně pořádá královnu Alžbětu II. o přerušení současné schůze Dolní komory Parlamentu Spojeného království a svolání schůze nové až k 13. říjnu tedy po datu, kdy má Velká Británie odejít z unie.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Podle nejnovějších informací britské mediální stanice BBC dojde opravdu k tomu, že britská vláda oficiálně pořádá královnu Alžbětu II. o přerušení současné schůze Dolní komory Parlamentu Spojeného království a svolání schůze nové až k 13. říjnu tedy po datu, kdy má Velká Británie odejít z unie. Vedle opozice se proti tomuto kroku bouří i někteří členové parlamentu za vládní konzervativce.

Podle nejnovějších informací britské mediální stanice BBC dojde opravdu k tomu, že britská vláda oficiálně pořádá královnu Alžbětu II. o přerušení současné schůze Dolní komory Parlamentu Spojeného království a svolání schůze nové až k 13. říjnu tedy po datu, kdy má Velká Británie odejít z unie. Tzv. „prorogace“ a faktického zablokování britského parlamentu by měl Johnson využít k obejití zákonodárného orgánu, aby mu zabránil v případné blokaci odchodu ostrovní země z EU bez vyjednané dohody, jenž předseda Vlády Jejího veličenstva nevylučuje. Záměry na obejití parlamentu hlasitě odsuzuje celá opozice a považuje jej za těchto okolností za nedemokratický akt. I ve vládní Konzervativní straně se nacházejí odpůrci tohoto kroku jako například člen parlamentu Dominic Grieve, který varuje před možným vyslovením nedůvěry současné vládě. Mezi obhájci prorogace v stávající situaci je například i předseda Konzervativní strany James Cleverly, který ji obhajuje se slovy, že jí využívaly v minulosti všechny vlády.

 

Zdroj: BBC

Zdroj:Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Události v EU - Brexit

Ilustrativní obrázek

Brexit: nekončící jednání

Ilustrativní obrázek

Měsíčník EU aktualit - BrexitČti více
Ilustrativní obrázek

Apple: Optimismus analytiků roste před blížícím se reportem výsledků

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření klesá

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, lockdown v Hongkongu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření roste

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně rostly, Čína uvalila sankce na USA

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v mírných ziscích

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.