Podíl žen na kurzovém sázení v Česku stále roste

17:44 | Redakce W4T | Diskuze

Podíl žen na kurzovém sázení v Česku se pohybuje mezi deseti až 13 procenty. Jejich počet neustále roste.

Foto: Public Domain

Oproti mužům ženy sázejí za nižší částky. Nejraději sázejí na tenis, volejbal nebo biatlon. V oblibě mají také společenské sázky, jako například Star Dance. Vyplývá to z odpovědí sázkových společností, které ČTK oslovila.

"Bavíme se o registrovaných klientech, o anonymních samozřejmě nemáme přehled. Podíl žen u nás činí 13 procent. Ovšem v průměru sázejí méně než muži, jejich sázky činí sedm procent z celkového objemu. Oproti mužům sázejí méně na klasické sázkařské sporty jako jsou lední hokej nebo fotbal," uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková. V oblibě podle ní mají ženy házenou nebo volejbal. V loterii Korunka patří dámám dokonce pětina vsazených tiketů.

Ve Fortuně činí podíl sázkařek 11 procent, podle mluvčího společnosti Petra Šraina navíc jejich počet v poslední době neustále roste. "Ženy většinou nejsou takové skalní sázkařky. Sázejí méně pravidelně a zaměřují se spíše na jednorázové akce českých reprezentantů a národních týmů. Ze sportů dominuje spíše hokej a v poslední době také biatlon. Zároveň ženy často vyhledávají společenské sázky jako StarDance nebo Český slavík, zajímají se ale také o politické sázky," doplnil Šrain. Podle něj každoročně roste počet příležitostných sázkařek na pobočkách při mistrovství světa v hokeji.

Tipsport eviduje zhruba desetinu sázejících žen. "Ženy víc než muže baví tenis a volejbal. Sázejí nižší částky než muži. Jejich podíl na celkovém objemu vsazených peněz je méně než sedm procent," dodal mluvčí Tipsportu Václav Sochor.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.