Pochybujete, že by si postavy Vašeho oblíbeného seriálu mohly dovolit svůj nákladný život? Máte pravdu

12:55 | wa pe | Diskuze

Také Vám někdy vrtalo hlavou, jak věčně nezaměstnané, zato však neustále vtipkující postavy z Přátel či Sexu ve městě utáhnou své krásné byty na Manhattanu?

Foto: Hot Rod Homepage

Není to jen novinářka Carrie Bradshawová či Joey, který se dlouhá léta snaží marně prosadit jako herec, byt na dobré adrese mají v New Yorku také hlavní postavy seriálu Jak jsem potkal vaši matku a mnoha dalších. Některé z nich se dlouhá léta protloukají po nepříliš dobře placených pozicích kuchaře, číšníka nebo dokonce práci nemají žádnou, přesto však nedostatkem peněz očividně netrpí a tráví snad až podezřele mnoho času po kavárnách.  

Srovnáme-li průměrný roční příjem postav z jejich povolání a průměrné roční nájmy v New Yorku, zjistíme, že celá řada oblíbených seriálů nezobrazuje náklady na život příliš realisticky. V lepších newyorských čtvrtích je zvykem, že vlastníci nemovitostí požadují po nájemnících, aby jejich roční plat dosahoval 40násobku měsíční činže nehledě na to, že ta rok od roku dále stoupá. Těžko by se s touto podmínkou vypořádávala například Monica Gellerová ze seriálu Přátelé, která se v seriálu živí jako kuchařka. Její roční příjem činí přibližně 56 319 USD. Společně s Rachel, Joeym a Chandlerem bydlí po většinu seriálu v Greenwich Village, kde měsíční nájem pokoje dnes obnáší 1 750 USD.  Teprve v pozdějších sériích se dozvídáme, že Moničin prostorný byt kdysi patřil její prababičce a podléhá tak regulaci nájemného. Podobně je na tom také Carrie Bradshawová ze seriálu Sex ve městě, která vydá na měsíčním nájmu svého bytu v Upper East Side asi 1 397 USD a její roční příjem novinářky a spisovatelky v New Yorku se dá odhadnout na 50 953 USD. 

Stejně jako v dalších světových metropolích i v New Yorku dochází k rychlému růstu cen nemovitostí, což se přirozeně promítá také do zvyšujících se nájmů. Jen v minulém roce bylo v New Yorku na nájemném zaplaceno 478,5 miliardy USD, což představuje 3,8% zvýšení oproti roku 2015, jak vyplývá z údajů portálu Zillow. Dobře míněná rada, aby člověk utratil na nájmu nanejvýš 30 % svých celkových příjmů je na mnoha místech jen těžko realizovatelná. V některých městech USA dosahují průměrné náklady na nájem až 38,6 % všech příjmů nájemců, uvádí výzkumná zpráva Attom Data Solutions. Vzhledem k rostoucím nákladům se mnoho mladých lidí uchyluje k bydlení se spolubydlícími či rovnou zůstává i po třicítce v jedné domácnosti s rodiči , to je však realita, o které většina oblíbených seriálu spíše mlčí. 

 

Zdroj:MW, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Twitter bude uživatele upozorňovat na obsahy související s Ruskem

Ilustrativní obrázek

Pesimistův průvodce roky 2018–2028. Co nejhoršího může investory potkat v příští dekádě a jak se připravit

Ilustrativní obrázek

Donald Trump oznámí "nejhanebnější a nejzkorumpovanější média" za rok 2017

Ilustrativní obrázek

Facebook testuje funkci lokálních zpráv pro mobilní zařízení

Ilustrativní obrázek

Seriál Simpsonovi v epizodě Dojezdy pro hvězdy kdysi "předpověděl" fúzi 20th Century Fox a Disney

Ilustrativní obrázek

Šestiletý Američan vydělává na serveru YouTube ročně 11 milionů dolarůČti více
Ilustrativní obrázek

Akcie Ford se propadly na nejnižší úroveň za dva měsíce

Ilustrativní obrázek

Produkce ropy zemí OPEC v prosinci vzrostla

Ilustrativní obrázek

BMW chce do roku 2020 překonat Mercedes

Ilustrativní obrázek

Rally zlata by mohlo dále pokračovat

Ilustrativní obrázek

Česká koruna posouvá lokální maxima, vůči euru posílila i na 25,35 Kč/EUR

Ilustrativní obrázek

Exxon Mobil podepsal smlouvu o hlubinném průzkumu nalezišť ropy u Ghany

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.