Počet nově zahájených staveb v USA mírně zkoriguje předešlý růst

08:03 | fa ra | Diskuze

Včerejšek se obešel bez zásadních událostí doma i ve světě a nejinak tomu bude i dnes. Trhy budou zejména čekat na výsledky dnes zahájeného dvoudenního zasedání amerického Fedu.

Foto: Web4Trader

Euro proti dolaru mírně posílilo

Dnešní kalendář mnoho nových ekonomických údajů nenabízí. V Evropě z důležitých dat nebude zveřejněno nic a ve Spojených státech se dočkáme pouze dílčích údajů z nemovitostního trhu. Statistika nově zahájených staveb v srpnu podle ekonomů SG mírně korigovala svůj překvapivě rychlý růst z prvních dvou letních měsíců. Zahájeno bude dvoudenní zasedání amerického Fedu. Výstupy však budou až zítra ve večerních hodinách našeho času. Podle nás však Fed na tomto zasedání ještě nepřistoupí ke změně úrokových sazeb. S jejich zvýšením vyčká až na prosinec.

Včerejšek toho na světových finančních trzích moc nenabídnul, a tak i obchodování na devizových trzích bylo neobvykle klidné. Kurz společné evropské měny proti dolaru drobně zkorigoval svůj páteční pokles a dnes ráno otevírá blízko hladiny 1,117 USD/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.