Počátek týdne je typickou ukázkou prázdninového provozu

09.08.2016 08:20 | fa ra | Diskuze

Kurz společné evropské měny včera vůči dolaru v podstatě stagnoval. Včerejší den totiž nepřinesl žádná data ani zásadní politické události.

Foto: Web4Trader

Ani dnes se nedá očekávat, že kurz nejobchodovanějšího měnového páru bude pod tlakem změn. Kalendář ekonomických informací neobsahuje žádná ostře sledovaná data. Ani z politických kruhů se pravděpodobně nedočkáme zásadního komentáře. První polovina srpna je totiž období, kdy si političtí leadeři západních zemí vybírají dovolenou. Spolu s nimi dovolenou čerpají i zaměstnanci důležitých úřadů, evropských a světových institucí.

Navíc, dnešní zajímavější data už byla publikována. Spotřebitelské ceny v Číně v červenci podle očekávání zpomalily o 0,1 pb na 1,8%. Německá obchodní bilance v červnu vykázala přebytek 24,9 mld. EUR (trh 23 mld. EUR), když exporty zrychlily na 0,3 % m/m (trh 1,1 %) a importy na druhou stranu očekávání trhu překonaly (0,6 %), když přidaly 1 % m/m.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.