Po snížení sazeb pokračuje maďarský forint v oslabování

24.03.2016 08:23 | fa ra | Diskuze

Na středoevropských devizových trzích včera panovalo spíše obchodování poklidného charakteru, měny měly tendenci vůči euru lehce ztrácet. V případě české koruny se to projevilo v opadnutí tlaků na testování kurzového závazku, žádné výraznější oslabení jsme ale nezaznamenali.

Foto: Dávid Kótai

Pouze minimální ztrátu ve výši desetiny procenta vykázal polský zlotý. Nejhůře se vyvíjející měnou včerejšího dne byl maďarský forint, jehož kurz se vyšplhal až k 314 HUF/EUR, což znamená ztrátu více než půl procenta. Forint tak navázal na oslabující trend po úterním nečekaném snížení klíčové měnověpolitické sazby ze strany maďarské centrální banky.

Poslední pracovní den tohoto týdne sice přinese z regionu některé zajímavé ukazatele. Vzhledem k nadcházejícím velikonočním svátkům se už ale nedá očekávat zvýšení aktivity na středoevropských trzích. Z domova se dnes dočkáme březnového konjunkturálního průzkumu. Nálada mezi podnikateli i spotřebiteli by se mohla oproti únorovému propadu vylepšit díky ochladnutí bezprostředních rizik vyplývajících z turbulencí na finančních trzích, kterých jsme byli v prvních dvou měsících roku svědky.

Česká výnosová křivka se včera posunula mírně výše. Dvouleté IRS včera vzrostly o zhruba 2 bb, desetileté o cca 3 bb. Vývoj byl víceméně v souladu s pohybem eurových sazeb.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.