Plánujete investice do umělé inteligence, robotiky, virtuální reality a dalších technologií budoucnosti? Akcie těchto ETF Vám je umožní

09:49 | wa pe | Diskuze

Pokud nehodláte pouze pasivně vyčkávat na to, jak nové technologie změní naši společnost, ale hodláte je využít jako investiční příležitost, potom by Vás mohly zajímat akcie těchto pěti veřejně obchodovaných fondů (ETF).

Foto: Public Domain

Svět se nám díky novým technologiím mění doslova před očima. Ať už jsou to systémy pro virtuální realitu, samořízené automobily, robotika či umělá inteligence, všechny tyto a další nové technologie slibují výrazně zasáhnout do našich osobních i profesních životů. Sociologové, ekonomové a další experti varují, do jaké míry mohou nové technologie negativně rozvrátit stávající systém, jiní je ovšem vnímají jako možnou změnu k lepšímu. Čínské přísloví praví, že když se zvedá vítr změny, někteří lidé staví zdi, jiní budují větrné mlýny. V případě, že plánujete investice do těchto nových převratných technologií, na výběr dnes máte z celé řady možností. Investice do technologických společností rozhodně nejsou bez rizika. Ne z každého startupu může vzniknout budoucí Facebook či Google a některé dnes úspěšné společnosti mohou záhy ztratit svůj náskok a podlehnout agilnější konkurenci, jak tomu bylo v případě BlackBerry, která prohrála v souboji s Apple a jejich chytrými telefony iPhone.

Pokud tak jako ostatní drobní investoři nemáte dostatek času, energie, možností, jak zkoumat potenciál jednotlivých společností, ale přesto chcete do technologií nové generace investovat, nabízí se Vám veřejně obchodovatelné fondy (ETF), které investují do jednotlivých segmentů technologického trhu.  Portfolio akcií takovýchto ETF je vystavěno tak, aby úspěšné společnosti v budoucnu více jak vyvážily možný negativní dopad těch neúspěšných.

Robo Global Robotics ETF

Robotika a automatizace jsou jedním z hlavních strašáků odborových předáků, podle kterých dojde vlivem těchto technologií k masivnímu poklesu počtu pracovních míst ve výrobě. To je sice pravděpodobné, otázkou ovšem zůstává, zda je to v dlouhodobé perspektivě něco, čemu bychom měli skutečně bránit. Někteří ekonomové navrhují zdanit namísto práce lidí, práci robotů a výtěžek poté rozdělit prostřednictvím nepodmíněného základního příjmu. Ať už máme na tuto záležitost jakýkoli názor, jedna věc je jistá, robotizace výroby je na vzestupu. Podle výzkumné společnosti IDC dosáhnou letos investice do robotiky 97,2 miliardy USD, což představuje 17,9% růst ve srovnání s předešlým rokem. Až do roku 2021 by tyto investice měly každoročně růst o 22,8 %.  

Na tento trend sází Robo Global Robotics & Automation Index ETF (ROBO), v jehož portfoliu najdeme například producenta dronů AeroVironment Inc. (AVAV), +0.28%, experta na 3D zobrazování FARO Technologies (FARO) a Rockwell Automation (ROK).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Proč řemeslníci netruchlí, že paušální daň není nic pro ně

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 11.1.2021

Ilustrativní obrázek

Vladimír Pikora: Ekonomové zmizeli z vedení států

Ilustrativní obrázek

Gastronomie stojí před vlnou krachů

Ilustrativní obrázek

ByteDance uzavře partnerství s firmou Oracle o provozování aplikace TikTok v USA

Ilustrativní obrázek

Češi nedokončí každou dvacátou platbu v e-shopechČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifickým indexům se převážně dařilo, v Číně akcie klesaly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.