Plánuje Google koupi společnosti Box?

14:23 | Ne Ro | Diskuze

Společnost Alphabet Inc. vlastnící Google tento týden oznámil uzavření obchodního partnerství se společností Box Inc., nabízející cloudová úložiště.

Foto: Jürgen Plasser

Důsledkem zmiňované dohody zákazníci společnosti Box budou mít lepší přístup do Google Docs i jiným službám a aplikacím Googlu.

Společnost Recode uvádí, že toto obchodní partnerství je pro Google strategické vzhledem k existujícímu konkurenčnímu prostředí v branži. Konkurentem Googlu jsou především společnosti typu salesforce.com, inc., která před nedávnem koupila Quip, představující nejbližší konkurenční produkt právě pro Google Docs. Recode dále upozornil i na některé další části tiskového prohlášení společností Google a Box. V něm se uvádí, že obě citované společnosti chtějí spolupracovat na vývoji a doručování zpravodajství nové generace pro uživatele Box, kteří hledají obsah prostřednictvím Google Springboard. Google Springboard je novým vyhledávačem Googlu, stvořeným především pro uživatele podnikatelské sféry. Investoři se nyní mohou ptát, zdali není toto nově uzavřené obchodní partnerství Googlu předehrou koupě společnosti Box. Podle Recode "pravděpodobně ne".

Tržní kapitalizace Google je okolo 73 miliard USD, zatímco v případě Box je to méně než 2 miliardy USD. Google však obecně má tendenci odkupovat menši podniky, aby upevnil svůj byznys. 

Akcie Box včera uzavíraly na 14.26 dolarech. Za poslední dva měsíce však posílili zhruba o 45%. Napovídá to něco?

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.