Pivovarům se ve Spojených státech daří. Které akcie kupují hedge fondy?

10:25 | wa pe | Diskuze

V následujícím seznamu najdete významné investory řazené mezi takzvané „smart money“ a pivovary, do kterých vložili ve třetím čtvrtletí svou důvěru i peníze. Akcie pivovarů ve Spojených státech vykázaly v posledních dvanácti měsících solidní růst v průměru o 12,05 % a odvětví se připravuje na chystanou fúzi dvou největších společností v druhé polovině roku 2016.

Foto: Public Domain

 

5. Boston Beer Co Inc (NYSE:SAM)

Zatímco v počtu hedge fondů s účastí ve společnosti došlo ve třetím čtvrtletí k poklesu o tři fondy, celková hodnota jimi držených podílů se zvýšila o 2,5 %. Od počátku roku si akcie Boston Beer nevedou právě nejlépe a v současnosti ztrácí téměř 30 %. Nejenom v Evropě, ale i v USA jsou na postupu takzvané „craft beers,“ tedy prémiové značky vařené v malých objemech se zaměřením na kvalitu a jedinečnost. Odhaduje se, že ve Spojených státech se jenom za rok 2015 zvýší objem tržeb v tomto sektoru o 22 % a tento trend bude pokračovat v průběhu dalších pěti let. Boston Beer, který se zaměřuje právě na tuto oblast by se tedy v příštím roce nemusela obávat plánovaného vzniku pivovarnického giganta. Tybourne Capital Management s Eashwarem Krishnanem v čele navýšil ve třetím čtvrtletí svůj podíl v Boston Beer o 96 % na 553 000 akcií v celkové hodnotě 116,48 milionu USD.

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.