Philip Morris zaznamenal pomalejší náběh produktu IQOS, po výsledcích v USA se cena akcií razantně propadla

08:46 | fa ra | Diskuze

Mateřská společnost Philip Morris International zaznamenává pomalý náběh prodeje zařízení označovaného jako IQOS, které umožňuje inhalovat tabák. Po zveřejnění kvartálních výsledků v Americe se hodnota jejich akcií propadla o 15 %.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

IQOS a tabákové náplně Heets se v tuzemsku prodávají od srpna 2017. Česká pobočka Philip Morris tato zařízení nevyrábí, jen je přeprodává. Navíc z celoročních výsledků hospodaření se v rámci podmínek českého a slovenského trhu jevil rozjezd prodejů IQOS jako slibný, když dosáhl 1,8% podílu na tržbách ve čtvrtém čtvrtletí. Mateřská společnost PMI uvádí, že na IQOS přejde až 70 % kuřáků, kteří jej vyzkouší.

V samotném Česku a na Slovensku si tabákové náplně Heets kupuje zhruba sto tisíc lidí a jsou k dostání na více než pěti tisících prodejních míst. Společnost Philip Morris na podporu prodeje IQOS otevřela v pražském Slovanském domě první reprezentační prodejnu.

Protikuřácký zákon zasáhl prodej cigaret v loňském roce relativně mírně, když objem prodaných cigaret meziročně klesl jen o 0,6 %. Philip Morris navíc tento pokles kompenzoval zdražením cen cigaret. Více zákon zasáhl prodejce doutníků a dýmek, které se kouří přibližně hodinu a tak zimní období, kdy kuřáci nemohou kouřit na restauračních zahrádkách, představuje pro výrobce pokles kolem 10 % meziročně.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.