Pět věcí, kterých se lidé nejčastěji vzdávají na cestě k bohatství

14.07.2017 14:21 | wa pe | Diskuze

Zatímco někteří zbohatnou díky dědictví, pro jiné je cesta k finančnímu zajištění otázkou mnohaleté dřiny a odříkání. Čeho byli dnešní milionáři ochotni se vzdát?

Foto: Hugo-90

Penzijní a pojišťovací společnost Principal provedla v USA průzkum mezi svými 2 400 klienty, aby zjistila, čeho všeho byli lidé ochotni se nejčastěji vzdát, aby dosáhli finanční nezávislosti. 

Na prvním místě se umístilo používání ojetých nebo velmi levných automobilů. Celých 47 % úspěšných střádalů uvedlo, že vstříc k sedmimístnému kontu v amerických dolarech jeli dlouhá léta v ojetině.  Těsně na druhém místě skončilo omezení nároků na bydlení. Se skromnějším vlastním domem nebo podnájmem se spokojilo 45 % dotazovaných. Dalších 42 % pak uvedlo, že necestovali do zahraničí tak často, jak by si přáli. Celkem 40 % dotazovaných bylo kvůli vyšší mzdě ochotno snášet větší pracovní stres a pouze 27 % uvedlo, trávilo v práci více času na úkor jejich společenského a rodinného života.

V době rostoucích nákladů na bydlení se mnozí dotazovaní uchýlili ke koupi jednoduchého mobilního domu, zatímco ostatní uvedli, že se vždy snažili omezit své výdaje na bydlení na maximálně 25 % jejich měsíční mzdy. Jiní se vydali cestou aktivních investic či psaní článků o financích mimo svůj hlavní pracovní poměr. „Tenhle koníček nejenom že generuje peníze, ale co je možná ještě důležitější, udržuje můj zájem o tvorbu peněz a ne jejich utrácení,“ uvedla v dotazníku Lyn Aldenová. Patrně nejdůležitější rada, na které se dotazování shodli je stanovení si priorit. Jinými slovy, méně myslet na neustálé šetření, ale spíše se rozhodnout, které věci skutečně chceme či potřebujeme a které ne.  

 

Zdroj:moneyish.com, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Návrh daňové reformy v USA prošel Sněmovnou reprezentantů, nyní je na řadě Senát

Sankce USA proti Íránu znemožňují zaslat finanční pomoc obětem zemětřesení

Sněmovna reprezentantů se chystá hlasovat o návrhu daňové reformy USA

Americký dolar dnes na devizových trzch stagnuje. Trhy vyčkávají na hlasování o daňové reformě v USA

Kdo vydělá na daňové reformě v USA a kdo ztratí?

Odměny ve finančním sektoru za Trumpa rostou o 10 %Čti více

Honda Motor svolá asi 800.000 minivanů Odyssey ve Spojených státech

Příští týden bude zkrácený. Trh bude nadále hodnotit dění kolem daňové reformy v USA

Americké akcie na závěr týdne oslabily. Kurz dolaru stejně tak

Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují díky OPECu

Polské akcie zakončily poslední obchodní seanci týdne s výraznými zisky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.