Pět nejvíce prodávaných léčiv na světě. Růst cen je až neuvěřitelný

08:05 | Ne Ro | Diskuze

Volební sezóna roku 2016 v USA s sebou přinesla i téma cenotvorby léků na předpis a nimi souvisejícími zisky farmaceutických společností.

Foto: Public Domain

Většina pacientů platících za předepsané léky si je silně vědoma miliardových částek, které farmaceutické společnosti ročně po celém světě shrábnou. Níže uvádíme pět světově vůbec nejvíce prodávaných léčiv spolu s farmaceutickými společnostmi, které se za nimi skrývají:

Enbrel - roční prodeje ve výši 8,7 miliard USD

Enbrel vlastní farmaceutická společnost Amgen, Inc. (AMGN). Toto léčivo se používá k léčbě artritidy a lupenky. Amgen podle neověřených zpráv zvýšil cenu tohoto léku o 80,3 % od roku 2013.

Abilify - roční prodeje ve výši 9,3 miliard USD

Abilify vlastní farmaceutická společnost Otsuka Group. Toto léčivo se používá při vážných duševních chorobách jako těžké deprese, schizofrenie či bipolární porucha. Cena léčiva Abilify se pohybuje okolo 900 USD měsíčně pro pacienty trpící výše zmíněnými chorobami.

Sovaldi - roční prodeje ve výši 9,4 miliard USD

Sovaldi vlastní farmaceutická společnost Gilead Sciences, Inc. (GILD). Toto léčivo se používá při léčbě hepatitidy typu C. Poté, co léčivo Sovaldi v roce 2013 získalo povolení od americké FDA, Gilead nacenil 12týdenní dávku tohoto léčiva na 84000 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.