Akcie na split. Pět možných tipů

08.09.2016 14:28 | Ne Ro | Diskuze

Podobně jako kilo peří váží stejně jako kilo olova, má jedna akcie stojící 100 USD stejnou hodnotu jako dvě akcie stojící každá 50 USD. Přesto má mnoho investorů štěpení akcií rádo.

Foto: Simone Brunozzi

 

V očích investorů vypadá společnost, která štěpení provedla, rázem "levněji", což jim umožňuje koupit větší balík akcií, třebaže cena je v úhrnu táž, jen akcií je víc. Štěpení mnohým investorů zavání optimismem, respektive, že daná společnost předpokládá, že její akcie půjdou nahoru, jen aby nevypadaly levně. Existuje celá řada vhodných kandidátů, jejichž akcie by se mohly štěpit, a to nejen v poměru 2:1, nýbrž klidně i 3:1 či dokonce 5:1. Úměrně tomu by pak samozřejmě spadla cena za kus, tedy na polovinu, třetinu či pětinu.

Zde jsou oni kandidáti:

Markel

Cena jedné akcie společnosti Markel Corp. (MKL) je jedna z nejvyšších na Wall Street - více než 900 USD. Středeční uzavírací cena byla 952,49 USD. Cena akcií této společnosti šla poslední roky nahoru a měla by být i ve vašem hledáčku. Akcie tohoto poskytovatele pojištění (13 miliard USD) během posledních pěti let prudce vzrostly o 140 % oproti 85 % indexu S&P 500 (SPX) za touž dobu. Momentálně jsou akcie MKL na více jak 300 % ve srovnání se svým minimem v březnu 2009. Společnost je velmi stabilní, má 2 miliardy USD na svých účtech a dosud žádnou dividendu, která by stála za řeč, nicméně může představovat solidní zdroj příjmu v blízké budoucnosti. Markel dlouhodobě reinvestoval svou hotovost do byznysu skrze koupě jakou byla třeba koupě zajišťovny Alterra za 3 miliardy v roce 2012. Nicméně nyní je čas zvážit změnu strategie. Proto případné štěpení akcií této společnosti plus šťavnatá dividenda navrch by mohly představovat skvělou možnost, jak povzbudit investory.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.