„Hříšné akcie“ se solidním růstovým potenciálem a vysokými dividendami

28.09.2016 13:29 | V Z | Diskuze

Mnozí správci portfolií na Wall Street jen neradi mluví o akciích tzv. hříšných firem. Jde o společnosti, které prodávají tabákové výrobky či alkohol, provozují kasina a hazard, firmy z pornoprůmyslu, výrobce zbraní či vojenské společnosti obecně.

Foto: Gerd Altmann

Mnohé z nich se nezdají na první pohled úplně hříšné, přesto některé správcovské a investiční společnosti odmítají vlastnit v nich jakékoli podíly. Zde je přehled pěti „hříšných akcií“ s mimořádně vysokými výnosy. Všechny z nich drží rating Buy od významných analytických firem a vyplácejí mimořádné dividendy.

Boeing

Akcie předního výrobce letadel Boeing od začátku roku ztratily 10 % a jde o titul s nejnižší výkonností v rámci indexu Dow Jones Industrial Average. Boeing, spolu s dceřinými společnostmi, navrhuje, vyvíjí, vyrábí, prodává a servisuje komerční letadla, vojenská letadla, družice, řízené střely, kosmické lodě a systémy pro vzlet do vesmíru. Společnost je rozdělena do pěti divizí: Commercial Airplanes (komerční letadla), Boeing Military Aircraft (vojenská letadla), Network & Space Systems (síťové a vesmírné systémy) , Global Services & Support (globální služby a podpora) a Boeing Capital.

Divize Boeing Military Aircraft se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a úpravou pilotovaných i bezpilotních vojenských letadel a zbraňových systémů s celosvětovým dosahem, vertikálním zdvihem, autonomními systémy, mobilitou a průzkumem terénu.

Investoři do akcií společnosti Boeing  získávají dividendu ve výši 3,31 %. Analytická společnost Jefferies stanovila pro akcie Boeingu cílovou cenu ve výši 165 dolarů za kus, zatímco konsenzus analytiků dosahuje 149,27 dolarů za akcii.

 

Diageo

Diageo je jedním z největších producentů alkoholických nápojů na světě. Společnost vyrábí a prodává alkohol po celém světě. Její portfolio zahrnuje skotskou whisky, gin, vodku, rum, pivo, irské likéry, víno, rakii, tequilu, kanadskou a americkou whiskey, Cachaçu či brandy a množství míchaných nápojů. K prémiovým značkám skupiny Diageo patří Johnnie Walker, Smirnoff, Captain Morgan, Baileys, Tanqueray či Guinness.

Mezi luxusní Reserve značky skupiny Diageo patří Johnnie Walker Blue Label, Johnnie Walker Green Label, Johnnie Walker Gold Label 18 year old, Johnnie Walker Gold Label Reserve, Johnnie Walker Platinum Label 18 year old, John Walker & Sons Collection, Johnnie Walker The Gold Route, Johnnie Walker The Royal Route a další super premium značky whisky Johnnie Walker, stejně jako single malt whisky The Singleton, Cardhu, Talisker či Lagavulin.

Akcionáři získávají dividendu ve výši 2,73 %. Merrill Lynch pro akcie Diageo stanovil cílovou cenu 130 dolarů za kus. Konsensuální cílová cena podle analytiků činí 123,15 dolarů.

 

Las Vegas Sands

Hazardní průmysl jako celek má za sebou kvůli problémům na Macau těžký rok. Značka Las Vegas Sands jej přežila poměrně bez šrámů, i když její výsledky zaostávaly za vysokými úrovněmi dosaženými v roce 2014. Las Vegas Sands je největším světovým developerem a provozovatelem resortů zaměřených na hazard. Do portfolia skupiny patří např. resorty Venetian a Palazzo v Las Vegas, pyšnící se nejvyšším hodnocením na úrovni pěti diamantů, či lasvegaský Sands Expo Center, Sands Bethlehemve východní Pensylvánii a ikonický resort Marina Bay Sands v Singapuru.

Prostřednictvím většinového podílu ve společnosti Sands China skupina Las Vegas Sands vlastní i podniky na vyhlášeném Cotai Stripu v Macau, včetně Venetian Macao, Plaza a Four Seasons Hotel Macao, Sands Cotai Central, stejně jako Sands Macao na poloostrově Macao.

Akcie Las Vegas Sands jsou obchodovány za nejnižší ceny za dlouhá léta. Společnost nedávno oznámila, že objemy sázek a tržby na Macau v červnu 2016 vzrostly poprvé od září 2014. Mnozí analytici a stratégové z Wall Street zůstávají vůči tomuto titulu opatrní, avšak z dlouhodobého hlediska je i nadále velmi atraktivní.

Investoři do akcií Las Vegas Sands získávají vysokou dividendu ve výši 5,07 %. Makléřská a investiční společnost Stifel pro Las Vegas Sands stanovila cílovou cenu ve výši 56 dolarů za akcii, zatímco konsenzus analytiků dosahuje 53 dolarů.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.