PepsiCo svými hospodářskými výsledky potěšila trh

12:34 | Pet Bu | Diskuze

Společnost PepsiCo (NYSE:PEP) vykázala za čtvrté čtvrtletí roku 2017 výnos na akcii v hodnotě 1,31 USD a překonala tak očekávání analytiků o jeden cent.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Tržby firmy meziročně vzrostly o 0,1% na 19,53 miliardy dolarů. Očekávání analytiků tak tržby překonaly o 140 milionů dolarů. Firma také zvýšila svou roční dividendu o 15% na 3,71 USD za akcii. Společnost by měla dividendu vyplatit v červnu 2018.

PepsiCo chce 1. 7. 2018 zahájit program výkupu vlastních akcií až do hodnoty 15 miliardy dolarů. Tento program, by měl nahradit program odkupu akcií v hodnotě 12 miliard dolarů, který by měl být ukončený 30. 6. 2018.

Růst organických tržeb dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí 2,3% a tržby byly pozitivně ovlivněny směnnými kurzy o 1%. Co se týká jednotlivých segmentů, tržby Frito-Lay North America klesly o 1% na 4,83 miliardy dolarů, tržby vykázané Quaker Foods North America klesly o 5% na 774 milionů dolarů, a tržby zaznamenané v Latinské Americe vzrostly o 6% na 2,44 miliardy dolarů. Tržby divize North America Beverages klesly o 6% na 5,9 miliardy dolarů, zatímco tržby v Evropě a subsaharské Africe stouply o 11% na 3,7 miliardy dolarů. Tržby v regionu AMEA zůstaly beze změny na úrovni 1,9 miliardy dolarů.

Provozní zisk v Latinské Americe vzrostl o 20% na 281 milionů dolarů, zatímco provozní zisk v Asii, Blízkém Východě a severní Africe přidal 173% na 328 milionů dolarů. Celková jádrová hrubá marže klesla o 50 bazických bodů na 53.5% a celková jádrová provozní marže vzrostla o 90 bazických bodů na 14,3%.

Pro rok 2018 počítá PepsiCo s jádrovou hodnotou EPS na úrovni 5,70 USD. Čisté kapitálové výdaje by měly dosáhnout 3,6 miliardy dolarů a cash flow z provozních aktivit bude na úrovni 9 miliard dolarů. Volné cash flow by mělo dosáhnout 6 miliard dolarů.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Společnost Charles Schwab vydala výsledky za 4Q FY 18 nad tržní očekáváním

Ilustrativní obrázek

U. S. Bancorp zveřejnila výsledky za 4Q FY18 nad odhady

Ilustrativní obrázek

Goldman Sachs překonává za 4Q FY 18 očekávání, akcie rostou

Ilustrativní obrázek

Bank of America zveřejnila výsledky za 4Q FY18 nad odhady

Ilustrativní obrázek

BlackRock vydala své hospodářské výsledky za 4Q 2018, akcie klesají o necelé procento

Ilustrativní obrázek

Profit warning společnosti American Airlines zasáhl akcie amerických aeroliniíČti více
Ilustrativní obrázek

Americké akciové indexy v úvodu obchodní seance připisují zisky

Ilustrativní obrázek

Uveřejnění nových informací o squeeze-out Fortuny

Ilustrativní obrázek

ČEZ: Akvizice větrných farem ve Francii

Ilustrativní obrázek

Předseda dozorčí rady Volkswagenu varuje před vysokou cenou elektromobility

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevírá do nového týdne se ztrátou

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy zchladila data HDP z čínské ekonomiky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.