PEMA spolupracuje na testování dopravní techniky poháněné zkapalněným zemním plynem

17:17 | B Z | Diskuze

PEMA, přední tuzemský poskytovatel pronájmu nákladních vozidel, se účastní společného projektu s logistickou společností Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Cílem projektu je testování využití nákladních souprav poháněných LNG, zkapalněným zemním plynem.

Ilustrativní obrázek
Foto: Knowcomm

Snižování zátěže životního prostředí, zejména minimalizace emisí CO2 vypouštěných do ovzduší, je v centru pozornosti řady společností v oboru silniční dopravy a logistiky. V rámci partnerského projektu pro největší automobilku v ČR spojily nyní svoje síly PEMA Praha, SCANIA a logistická společnost Yusen Logistics. „Globální situace v oblasti emisí CO2 si zasluhuje naši pozornost. Těší nás, že poskytnutím návěsů pro testování LNG tahače SCANIA můžeme přispět k hledání alternativy, kterou rozhodně pohon na LNG přináší.“ říká Jan Hák, obchodní ředitel PEMA Praha.

Dlouhodobá spolupráce společností Yusen Logistics a PEMA Praha stojí za naší společnou účastí v tomto takřka výzkumném projektu. PEMA nám poskytuje dopravní techniku i v naší běžné činnosti, společně tedy zajišťujeme služby pro celou řadu renomovaných klientů z průmyslového segmentu automotive,“ uvádí Pavel Mráz, Asset Manager Yusen Logistics (Czech), s.r.o.

Výsledkem testování budou přesná a reálná data o spotřebě paliva, reálných možnostech tankování, kilometrovém dojezdu a dalších údajích o provozu nákladních souprav poháněných LNG. Ty by měly být využity pro přepravy, které Yusen zajišťuje na přímých linkách mezi jednotlivými výrobními závody a sklady. Vedle snížení emisí CO2 je možné očekávat i pozitivní ekonomický dopad. Například v Německu jsou dnes nákladní vozidla poháněná LNG osvobozena od úhrady dálničního mýta. Předpokládáme, že podobná zvýhodnění a programy pro podporu využití alternativních pohonů se dříve či později objeví i u nás,“ uvádí Jan Hák.

Zdroj:Jiří Kolář, Knowcomm
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Aktivní zapojení zaměstnanců pomocí správně zvolených technologií

Ilustrativní obrázek

Dell Technologies vyvíjí ve spolupráci s VMware řešení, která rozšiřují možnosti softwarově definovaných sítí

Ilustrativní obrázek

Hyundai odhaluje osobní elektrickou koloběžku s dojezdem 20 km

Ilustrativní obrázek

Čeští řidiči často při výběru ojetého auta podceňují testovací jízdu

Ilustrativní obrázek

Ryanair se chystá propustit část svého personálu

Ilustrativní obrázek

PEMA pomáhá svým zákazníkům s cash flow při výpadku zakázekČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v červených barvách

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se pohybovaly smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie končí týden na nových historických maximech

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.