PEMA pomáhá svým zákazníkům s cash flow při výpadku zakázek

15:15 | E V | Diskuze

PEMA, přední tuzemský poskytovatel pronájmu nákladních vozidel, nově nabízí dopravcům možnost úpravy doby pronájmu, a to přesně podle potřeb odpovídajících jejich byznysu.

Ilustrativní obrázek
Foto: PEMA

„Našim zákazníkům chceme být silným partnerem, o kterého se mohou opřít. V případě přerušení toku jejich zakázek, ať z důvodu odběratelsko-dodavatelských, či výpadku řidiče, nabízíme možnost přerušení nájmu a s tím související vyrovnání jejich cash flow. Jednoduše - pokud nejezdím, neplatím,“ říká Jan Hák, obchodní ředitel PEMA Praha.

 

Přerušení nájmu až na tři měsíce

PEMA uvedenou nabídkou reaguje na narůstající tlak, který vyvíjí situace na trhu autodopravy. Dlouhé splatnosti faktur, krátkodobé smlouvy a nedostatek řidičů tlačí na větší flexibilitu, kterou pronájem dopravní techniky nabízí. „Díky našemu silnému zázemí dokážeme naše zákazníky, tedy dopravce využívající pronájem našich nákladních vozidel, podpořit v situaci, kdy se jejich zakázky ze strany jejich klientů na nějaký čas zastaví. Ve většině průmyslových oborů je to poměrně běžná situace a my chceme být našim klientům silným partnerem,“ říká Jan Hák.

V praxi to znamená, že klient společnosti PEMA, který má uzavřenou nájemní smlouvu na 12 měsíců, může dvakrát za rok nahlásit přerušení nájmu v celkové délce jednoho měsíce. Při uzavření smlouvy na tři roky je možné přerušení nájmu až na tři měsíce. O každý měsíc přerušení je pak prodloužena celková doba pronájmu. Během přerušení nájmu se zákazníkovi neúčtuje pronájem vozidla, pouze vedlejší náklady. „Pokud tedy dopravce čelí výpadku v objednávkách a tím logicky i platbách klientů, naše variabilní doba pronájmu situaci pomáhá řešit a v daný moment vyrovnává cash flow zákazníka,“ uzavírá Jan Hák.

Zdroj:Jiří Kolář, Knowcomm
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Zámoří otevírá poslední seancí týdne v zelených číslech

Ilustrativní obrázek

I přes neutuchající nejistoty na akciových trzích roste dnes většina asijských indexů

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely čtvrteční seanci smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámoří otevírá dnešní seanci mírným růstem

Ilustrativní obrázek

Zlato pro Čechy nikdy nebylo dražší

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.