PayPal uzavírá dohodu s MasterCard za účelem zvýšení svých plateb v obchodech

06.09.2016 13:48 | Ne Ro | Diskuze

PayPal Holdings Inc. uzavřel další dohodu v rámci platební sítě, tentokráte s MasterCard Inc., od čehož si tato společnost slibuje vybudování vlastní pozice i v kamenných obchodech.

Foto: Public Domain

 

Již dříve v tomto roce společnost uzavřela obchod se společností Visa Inc. (V). Tyto dvě dohody, uzavřené v rychlém sledu po sobě, představují jedny z velkých pohybů v rámci nové strategie tohoto pionýra online plateb poté, co se v loňském roce oddělil od eBay Inc. Jejich cílem bude ukončit boj s velkými vydavateli platebních karet a učinit PayPal (PYPL) všeobecně akceptovanou platební metodou. Součástí dohody jsou platby u pokladen v kamenných obchodech prostřednictvím MasterCard a Visa mobile-tap. Uživatelům PayPal Master Card umožní nastavit si jakožto výchozí platební metodu kreditní či debetní kartu. PayPal bude také sdílet data všech transakcí, které používají MasterCard mobile tap. Na oplátku, MasterCard odstraní poplatek za digitální peněženku PayPal. Mimoto dá společnosti PayPal objemové slevy, podobně jak již učinila společnost Visa.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.