Pátek by měl přinést dobré údaje o americkém maloobchodě

08:19 | fa ra | Diskuze

Americké maloobchodní tržby se v září podle očekávání analytiků Komerční banky vzchopily, a měly by tak potvrdit pokračující solidní trend soukromé spotřeby v největší světové ekonomice.

Foto: 401(K) 2012

Byl by to další signál pro Fed, že může utáhnout měnové podmínky na svém prosincovém zasedání v souladu s naší prognózou. V České republice se dočkáme srpnového běžného účtu, u kterého očekáváme podruhé za sebou deficit. Vliv na korunu by tato data ale mít neměla.

Americký maloobchod by se měl vzchopit

Dnešní data o zářijových amerických maloobchodních tržbách jsou hlavní událostí týdne. Po dvou nepřesvědčivých měsících by se měl maloobchod v USA vzchopit a více než vykompenzovat svůj srpnový pokles, a to i v tzv. kontrolní skupině. Tento výsledek by naznačil, že soukromá spotřeba v Q3 16 opět dosáhla solidního tempa růstu 2,7 % q/q (anualizovaně), tedy stejně jako v posledních čtyřech čtvrtletích. Měla by tak táhnout celou americkou ekonomiku, která si v Q3 16 podle našich odhadů připíše 3,3 % q/q anualizovaně.

Dále by zároveň rostly šance na zvýšení sazeb Fedu na prosincovém zasedání (nyní je pravděpodobnost podle tržních cen 66 %). Dolar proti euru by se tak nadále mohl držet u spodního okraje svého současného obchodního pásma, tedy kolem 1,100 USD/EUR.

Kalendář ekonomických dat včera překvapení nepřinesl

Hodnota eura vůči dolaru se včera prakticky nezměnila a setrvala těsně nad úrovní 1,100 USD/EUR. Zveřejněná ekonomická data nebyla pro obchodování zásadní.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.