Ozvěny FPG Money Expo 2016

03.05.2016 17:26 | Redakce W4T | Diskuze

Ve dnech 29. až 30. dubna proběhl v Praze již 6 ročník FPG Money Expo, největší nezávislé tradingové akce ve střední Evropě.

Foto: w4t

 

Účastníky akce čekal bohatý program okořeněný jako obvykle pátečním živým obchodováním na pódiu před zraky přítomné veřejnosti. Se svojí kůží šli na trh Ludvík Turek, dlouholetý účastník těchto setkání, italský trader Davide Biocchi a trader ze společnosti JFD, Mihail Kamburov. Všichni tradeři v pátečním odpoledni vysvětlili svůj obchodní přístup a v několika kolech popsali obchody, do kterých vstoupili, důvody, které je k tomu vedly a jestli byli úspěšní, nebo nikoli a proč. Bylo velmi poučné sledovat tyto obchodníky, při práci naživo, na reálných účtech s reálnými penězi.

Páteční odpoledne pak bylo věnováno přednáškám určeným jak spíše začínajícím zájemcům o obchodování, tak poučeným obchodníkům. Zajímavé bylo porovnání tradingu s podnikáním od Michala Stibora, které ukázalo, že mezi klasickým podnikatelským úsilím a tradingem existuje téměř dokonalá korelace.

Následovala velmi zajímavá přednáška Romana Dvořáka o řízení rizika, řízení zisku a poté druhá část věnovaná emocím a psychologii. Téma bylo zajímavé, zpracování vyčerpávající a času málo, protože se s tématem kyberbezpečnosti do přednášky již hlásil Petr Vosála. Závěrečné téma „Přínosy a úskalí autotradingu“ od Tomáše Hrubého završilo páteční večer.

Sobota byla nabitá již od rána, kde souběžně s přednáškami v hlavním sále byl nejočekávanější událostí workshop Ludvíka Turka a Romana Dvořáka, kteří představili nový vizualizační nástroj pro čtení objemů obchodů v trhu – „Tape reader“. Všichni se shodují, že nejdůležitější pro úspěšné obchodování je sledování uskutečněných obchodních objemů. Kde je objem, tam jsou velcí hráči, kteří dokáží trhem pohnout. Nicméně obvykle jsou k dispozici pouze informace o již uskutečněných obchodech. Tape reader jde dále a sbírá informace o čekajících objednávkách a jde na samou hranu predikce toho, co se na trhu chystá a kolik čekajících objednávek na vstup do trhu čeká. Tyto informace pak slouží traderům, jako okénko do blízké budoucnosti a umožňují jim velmi přesně odhadnout, co má trh za lubem.

Pro začínající tradery, byly nachystány přednášky „Jak analyzovat akcie pomocí fundamentální analýzy“ od Michala Stupavského a „Jak analyzovat finanční trhy pomocí technické analýzy“ od Miroslavy Mičunkové a Richarda Kozy. Zajímavý pro všechny byl diskuzní panel, co by měl nabízet broker a jak si ho vybrat, který moderoval Michal Stibor.

Odpoleení část byla věnována Globálnímu pohledu na politiku FEDu od Petera Rosenstreicha, Budoucnost bitcoinů od Karla Filnera a samozřejmě nemohl chybět „FPG index investičního klimatu v ČR“, který opětovně představil generální ředitel pořádající společnosti Emil Dočkal. Následovala panelová diskuze o tom, že se forex mění, kterou moderovala Dabmar Krátká a Lukáš Kovanda vystoupil s přednáškou „Vyplatí se být ještě vůbec trader?“

Kromě toho běžely odpoledne dva workshopyj. První představil italské akcie a velmi zajímavý obchodní systém Davida Biocchiho a druhý odhalil rozdíly mezi seriózním a neseriózním přístupem ke klientům ze strany brokerů, který uváděl Mihail Kamburov.

Tento roční, FPG Money Expo byl velmi úspěšný, bylo plno a účastníci se mohli rozhodnout, jestli budou sledovat program v hlavním sále, nebo jestli se zúčastní workschopů. Přednášky byly vhodné, jak pro začínající, tak pro pokročilé zájemce o obchodování a každý si přišel na své.

 

Zdroj:Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.