Oxford tvrdí, že regulace kryptoměn je nevyhnutelná

13:35 | A O | Diskuze

Aktuální nárůst lidí, kteří přemísťují své prostředky do kryptoměn jako bezpečného přístavu při reakci na finanční krizi, upoutal pozornost akademického světa.

Ilustrativní obrázek
Foto: Namecoin

Aktuální nárůst lidí, kteří přemísťují své prostředky do kryptoměn jako bezpečného přístavu při reakci na finanční krizi, upoutal pozornost akademického světa.

Podle blogového příspěvku na Oxfordské právnické fakultě ze 17. dubna vědci zjistili, že obchodování s kryptoměnami by mohlo představovat hrozbu pro tradiční finance, a v době krize by mělo být přísně regulováno, aby se zabránilo systémovému riziku. Výzkumníci říkají, že protože kryptoměny jsou decentralizované a nespoléhají se na žádnou ústřední autoritu, investoři mají tendenci přesouvat svůj kapitál do krypta, když ztratí důvěru ve vlády a banky, aby si zajistili své prostředky.

Vědci zkoumali objemy obchodů mezi 1. lednem a 11. březnem. Zjistili, že objem nejlepších 100 kryptoměn se zvýšil spolu s počtem hlášených případů COVID-19. Tato pozitivní korelace se však obrátila, když lidé začali pozitivněji reagovat na tradiční finanční trh. Vědci tvrdili, že kryptomarket vykazuje vysokou volatilitu, pády a bubliny, jevy, které lze vysvětlit i pomocí stádového efektu, kdy investoři reagují velmi podobně. Výzkumníci se tak obávají, že pokud se neinformovaní investoři zapojí do stádového chování, mohlo by to vést k selhání trhu. Vzhledem k tomu, že tradiční finanční trh nyní souvisí s kryptomarketem už nevyhnutelně, může být nutné, aby regulační orgány jednaly rychle, aby trh regulovaly tak, aby se zabránilo systémovému riziku pro tradiční finanční systém.

Zdroj:cryptokingdom.tech
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Volatilita na trzích uvrhla Bitcoin do "koše rizikových měn"

Ilustrativní obrázek

Pochyby o Bitcoinu jakožto "bezpečném přístavu".

Ilustrativní obrázek

Na efekt půlení bitcoinu spoléhají spekulanti i tvůrci jiných kryptoměn

Ilustrativní obrázek

Kryptoměny – tři základní rizika

Ilustrativní obrázek

Top tři kryptoměny pro rok 2020

Ilustrativní obrázek

Internetový gigant Alibaba bude své zákazníky odměňovat BTCČti více
Ilustrativní obrázek

Pořizujete klimatizaci? Podle čeho a jakou vybrat?

Ilustrativní obrázek

Starší klienti ČSOB a Poštovní spořitelny začali řešit finanční služby mnohem více online

Ilustrativní obrázek

Co firmám pomohlo zvládnout epidemii? Moderní technologie

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování benzínu a nafty

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy spíše mírně posilují

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.