Osm let StartupJobs

14:14 | E V | Diskuze

Osm žraločích: Začali jsme s 200 startupy, teď jich máme tři tisíce.

Ilustrativní obrázek
Foto: StartupJobs

StartupJobs slaví osmé narozeniny a má za sebou jak velmi úspěšné chvíle, tak i ty krizové. A jak těch uplynulých několik let vypadalo v číslech? V prvním roce se na portál registrovalo 209 startupů a vystavilo 237 pracovních nabídek. Po osmi letech jich je 2925 a nabídek 4470. Českým startupům se daří a je to vidět i na počtu pracovních pozic, které neustále rostou. V roce 2012 se na portál přihlásilo 839 zájemců o práci a v průměru reagovali na 1,5 nabídky. Aktuálně jich je 87 984 a v průměru se hlásí na 3,3 pozice. StartupJobs před osmi lety začínalo s jedním člověkem, zakladatelem a CEO Filipem Mikschikem, a myšlenkou stát nejlepším pracovním portálem pro startupy. Dnes má firma přes 20 zaměstnanců, působí mimo republiku, má .com doménu, tvoří vlastní obsah v rámci svého Newsroomu, produkuje testy dovedností, založila encyklopedii startupů a mnoho dalšího. Ze StartupJobs vyrostla nenahraditelná součást startupového ekosystému.

“Přestože pokles způsobený COVID-19 není ještě úplně za námi, tak to nejhorší máme snad za sebou. Tento měsíc StartupJobs oslaví osmé narozeniny a je nejvyšší čas začít znovu myslet pozitivně. Počítáme s tím, že v důsledku koronaviru se urychlí digitalizace ve spoustě odvětví, takže očekáváme nárůst startupů i pracovních nabídek,” uvádí Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

Od 1 do 8

Za osm let existence se portál StartupJobs výrazně proměňoval. Přibývali zaměstnanci, přidával funkce, rozšiřoval pole působnosti i za hranice a založil i vlastní profesionální redakci, která píše o světě startupů. “Začínal jsem sám s počítačem a chutí něco změnit. Chtěl jsem lidem dát možnost jednoduše najít práci mimo korporát, která v tu dobu dá se říct neexistovala. To, že budeme v roce 2020 slavit 8 úspěšných let, jsem nečekal,” říká Mikschik.

StartupJobs využívá necelých 3000 startupů a a bezmála 88 000 uchazečů. 72 % firem sídlí v Praze, následuje Brno s 15 % na třetí pozici je Ostrava s 2,5 %. Zahraniční nabídky tvoří 4,5 %. Nejžádanějším startupem posledního roku je nula. V minulých letech to byly společnosti jako jsou například Footshop, bonami či Pixelmate.

68 % uživatelů si vyplnilo na webu alespoň jeden znalostní test. Dohromady to je 3 038 720 minut strávených testováním. Čtením online magazínu Newsroom, který portál provozuje a informuje o dění ve světě startupů, technologií, managementu a inovací, lidé trávili 24 826 hodin.

 

 

Více o StartupJobs


StartupJobs je česká online platforma, která se specializuje na to, aby pomohla startupům nalézt ty správné lidi. Víc než 15 tisíc lidí zde našlo svou práci snů. Není to ale jen pracovní portál, je také vstupní branou do tohoto inovativního a neustále se vyvíjejícího prostředí.

Zdroj:Tereza Vyhnanovská, StartupJobs
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Nezaměstnanost stoupá navzdory dostatku volných pracovních míst, pomoci musí flexibilnější systém rekvalifikací

Ilustrativní obrázek

Každý desátý gastro podnik karanténu nepřežil

Ilustrativní obrázek

Komentář k míře nezaměstnanosti

Ilustrativní obrázek

Práce na home office se stavebním společnostem neosvědčila

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 2.7.2020

Ilustrativní obrázek

Změna plánů. 25 % firem místo expanze plánuje zmenšovat kapacitu kanceláříČti více
Ilustrativní obrázek

Benzín bude přes léto zřejmě nejlevnější za posledních 20 let

Ilustrativní obrázek

Raiffeisenbank dokončila rozsáhlou modernizaci sítě svých bankomatů

Ilustrativní obrázek

Ekonomika pod lupou

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k úrodě obilovin

Ilustrativní obrázek

Nemovitostní trh vyčkává, očekávání se mění (2. část)

Ilustrativní obrázek

Karanténa a vzdálená práce – byla nedávná krize dostatečným impulsem něco změnit?

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.