Oslabující britská libra se může při změně politiky Fedu hodit

10:14 | Ne Ro | Diskuze

Britská libra klesla na jednoměsíční minimum poté, co lídři Evropské unie zpřísnili svou rétoriku ohledně důsledků spojených s opuštěním obchodní unie.

Foto: Images Money

Libra si vedla nejhůře v rámci G10 poté, co Tomáš Prouza, státní tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády České republiky, v pondělní podvečer prohlásil, že Velká Británie má se svým omezováním imigrace a volného přístupu na trh "nulovou šanci" dosáhnout dohody o jejím odchodu z EU.

Zdroj: Bloomberg

Prouza se tímto svým výrokem přidal k podobným výrokům dalších představitelů zemí střední a východní Evropy v naději, že Británie svým Brexitem neznemožní jejich obyvatelům, aby v ní nadále pracovali. Britská měna také oslabovala v důsledku toho, že obchodníci ji použili jakožto prostředku pro sázení, že Fed změní svůj tón na dravější, jakmile bude ve středu ohlašovat rozhodnutí stran své politiky, nechal se slyšet Petr Krpata, devizový stratég ING Groep NV. Zdánlivě obtížná pozice zemí střední a východní Evropy v souvislosti s Brexitem, především pak otázka možnosti imigrace do Velké Británie, jakož i nedostatečná jistota ve vztahu k ní, spustí formální proces o jejím vystoupení, a navíc, škodí libře, dodal Krpata. Britská libra by taktéž mohla být dobrým prostředkem pro pozici v případě možného dravého překvapujícího tónu, který by mohl zaznít z úst Fedu, načež by mohla poklesnout na 1,28 USD, uzavřel Krpata.

Zatímco trhy s futures dávají svým ohodnocením tak šanci jedna ku pěti, že Fed tento týden přistoupí ke zvýšení sazeb, dvě z bank, Barclays Plc a BNP Paribas SA, předpovídají že tah uskuteční.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.