OS KOVO-Kováci vyrazí do ulic

12:12 | E V | Diskuze

Kováci vyrazí do ulic

Ilustrativní obrázek
Foto: OS Kovo

Jihočeští kováci se opět chystají vyrazit do ulic. Důvodem ovšem není protestní žádná akce. Zástupci nejsilnějšího tuzemského odborového svazu v Jihočeském kraji chtějí pouze pod heslem „Konec levné práce“ veřejnosti připomenout hlavní poslání a činnost odborů ve firmách a podnicích. V úterý 28. května budou v Českých Budějovicích, ve středu 29. května v Českém Krumlově.

„Lidé často zapomínají, že za růstem mezd stojí odbory, které vedou kolektivní jednání za všechny zaměstnance, tedy i nečleny odborů. Tuto službu považují za samozřejmost a zřejmě si neuvědomují, že nestačí stát stranou a očekávat, co bude. Odbory jsou dnes jedinou silou, která dokáže účinně hájit jejich zaměstnanecká práva a jejich síla a tedy i vyjednávací pozice roste s počtem členů v konkrétní firmě. I na to chceme samozřejmě upozornit,“ uvedl jihočeský zmocněnec Odborového svazu KOVO Jan Švec.

Jak řešit problémy v práci? Co je to kolektivní vyjednávání? Jak založit odborovou organizaci? Odpověď na tyto a další otázky získají všichni, kteří stánky Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) navštíví. Dozví se také například podrobnosti o možnostech anonymního členství v Odborovém svazu KOVO, jež je chrání před možnými represemi ze strany zaměstnavatelů, či získají zdarma radu specialisty v oblasti pracovně-právních vztahů.

„Strach z represí ze strany zaměstnavatelů je nejčastější příčinou obav ze zakládání nových odborových organizací. KOVO proto ve snaze pomoci zaměstnancům v těchto situacích umožnilo takzvané anonymní členství ve svých řadách, jehož součástí je také kompletní odborný poradenský servis,“ konstatoval vedoucí jihočeského Regionálního pracoviště Odborového svazu KOVO v Českých Budějovicích Rudolf Tkáč.

Informační stánky ČMKOS a OS KOVO budou veřejnosti k dispozici v úterý 28. května od 11 do 16.30 hodin před Domem kultury Metropol na Senovážném náměstí v Českých Budějovicích. O den později, tedy ve středu 29. května pak na parkovišti u Kauflandu v Českém Krumlově.

„Velmi užitečné budou nesporně služby pracovně-právní poradny. Tato problematika je pro veřejnost stále poměrně složitá a nepřehledná, a to ať už se jedná o Zákoník práce nebo Občanský zákoník,“ doplnil Tkáč. Pro děti mají odboráři připraveny různé soutěže a malé dárky.

Akci pořádá ČMKOS v rámci uplatňování §320a Zákoníku práce – Trh práce, agentury práce a odbory.

Zdroj:Jan Švec OS KOVO
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

HR trendem 21. století jsou nástroje pro správné plánování směn, o kterých nemají firmy tušení

Ilustrativní obrázek

Nejlepší firemní investicí je propojení lidí a technologií

Ilustrativní obrázek

Novým předákem jihočeských kováků je Jan Janoušek z Motoru

Ilustrativní obrázek

BMW v Rakousku plánuje pozastavit výrobu řady 5

Ilustrativní obrázek

Home-office a práce odkudkoliv se brzy stane běžnou záležitostí, předpovídají odborníci

Ilustrativní obrázek

Kalifornský senát schválil návrh zákona mířený proti zaměstnaneckým poměrům u P2P společnostíČti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza umazala pondělní zisky, nedařilo se především bankovním emisím

Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevírá úterní obchodní seanci se zelenou nulou

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy se vyvíjejí smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie mírně oslabily

Ilustrativní obrázek

Praha zaznamenala silný start do nového týdne

Ilustrativní obrázek

Index DAX oslabuje o 0,61 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.