Opce jako všestranný nástroj

12:00 | Redakce W4T | Diskuze

S opcemi je to jako s jakýmkoliv jiným nástrojem. Až pokud budete znát jeho fungování, můžete být úspěšní. Jestliže zjišťujete, že tlak intradenního obchodování není pro vaši psychiku to pravé, pak právě opce mohou být tou správnou variantou.

Ilustrativní obrázek
Foto: tymo

Největší výhoda opcí? Všestrannost.

Prakticky na každou situaci a charakter trhu můžete použít některou z opčních strategií. Máte-li směrové přesvědčení, použijte vertikální spread. Jestliže je trh v neutrálním módu, pak můžete použít některou z nesměrových strategií, jejíž hlavní výhodou je časový rozpad inkasovaného prémia. Tato všestrannost je jedním z hlavních důvodů, proč by znalost opčního obchodování neměla chybět v rejstříku vašich dovedností.

Trend is your friend

Nejstarší pravidlo obchodníků, které najdeme prakticky v každé knize: TREND IS YOUR FRIEND. Když se však podíváme na graf, zjistíme, že ačkoliv trh je dlouhodobě v up trendu, načasovat dobře vstup do směru je problém, obzvlášť pro začínajícího tradera. Např. od počátku roku 2017 akciové indexy poměrně slušně posílily, ale porovnáme-li trend versus ne-trend, co myslíte, že najdeme? Ano, za posledních 8 měsíců znázorněných na obrázku bylo pouze 40 dní trend, který trval více než 2 dny. Jinými slovy trend představoval pouze 25% času. A to se bavíme o nadprůměrně úspěšném roce. Cílem tedy je, naučit se využít různé fáze trhu ve váš prospěch a mít pravděpodobnost na své straně.

Na letošním MoneyExpo Trading vám ukáži, jak nepřijít o peníze a naopak na opcích postavit ziskový byznys. Nenechte si ujít přednášku:

Jste opatrní, obchodujte opce (13. 4. 2018 – online)

  • Zjistíte, že si vystačíte jen se30 min denně
  • Naučíte se, že čas hraje ve váš prospěch
  • Pochopíte, že peníze se dají vydělat i když neznáte nebo netrefíte směr pohybu trhu
  • Dozvíte se, co je volatilita a proč je, vedle časového rozpadu, ve světě opcí důležitá
  • Uvidíte, že obchodování opcí je jednoduché

Ukázka mého posledního obchodu

Strategie Butterfly na trhu RUT. Vstup 9.3. za 39.35, výstup 15.3. za 44.30. Čistý zisk na jeden kontrakt (po odečtení hedge pozice) +430 USD za 5 dní.

 

Těším se s vámi na shledanou na MoneyExpo Trading 2018.

Aleš Kopřiva
Dlouholetý opční trader

Zdroj:Financial Progress Group a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ackman ukončil svou krátkou pozici v Herbalife

Ilustrativní obrázek

Binární opce: podvod, nebo příležitost?

Ilustrativní obrázek

Bývalý forex obchodník banky Barclays je obviněn z podvodu

Ilustrativní obrázek

Neznámý obchodník se vsadil, že bitcoin dosáhne v příštím roce hodnoty 50 000 USD

Akcie maloobchodních společností podle Goldman Sachs

Opční stratég: Platfomy na binární opce mívají schovaná "kazítka" obchodů, vykopávají ze systému lidi s výdělkem a až podezřele často krachují

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.