Opatrný Fed tlumí změnu sazeb

08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Fed zveřejnil minulou středu rozhodnutí o úrokových sazbách. Tón vyhlášení a tiskové konference byl v zásadě v souladu s očekáváním, což znamená, že Fed si podržel optimistický pohled na americký ekonomický výhled, slabé květnové výsledky pracovního trhu a situaci kolem brexitu označil za rizika.

Foto: ctj71087

Předsedkyně Yellenová během dala během tiskové konference jasně najevo, že před zvýšením sazeb jsou potřeba pozitivní náznaky, když řekla: „Potřebujeme mít jistotu, že momentum je dostatečné.“ Nadále převažuje opatrný přístup. Fed také aktualizoval výhled, u růstu došlo ke snížení z 2,2% na březnovém zasedání na 2% pro rok 2016. Míra nezaměstnanosti by se měla držet do konce roku na 4,7%, zatímco výhled inflace se posunul výš. Osobní spotřeba by se do konce roku 2016 měla dostat na 1,4%, Fedem preferovaná míra inflace, hlavního PCE, by měla dosáhnout letos 1,7% ve srovnání s 1,6% na březnovém zasedání.

Při pohledu na hlasování očekávají jen dva členové Fedu během roku více než dvě zvýšení sazeb, v březnu to bylo sedm. Ačkoli medián výhledu je stále na dvou zvýšeních během roku, většina členů své odhady pro letošek snížila, protože si uvědomili, že podmínky agresivní přístup nedovolují. Zachováváme si medvědí pohled, že Fed nedokáže letos zvýšit sazby více než jednou, ale to je náš optimističtější scénář. Zatím globální prostředí není nakloněné zpřísňování monetární politiky, protože centrální banky po celé planetě podmínky své monetární politiky uvolňují. Takže pokud Fed tvrdí, že pluje proti proudu, následné posilování USD by mohlo otočit probíhající křehký zvrat.

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.