On-line sázení se v ČR mění naplno

09:25 | Redakce W4T | Diskuze

Zahraniční on-line sázkové společnosti po získání nové licence budou muset, podle ministerstva financí, zrušit stávající účty zákazníků a založit nové.

Ilustrační obrázek
Foto: W4T

Pro zahraniční sázkové firmy, na jejichž účtech jsou miliardy korun sázejících, je to značná komplikace, neboť se jejich klienti budou muset znova zaregistrovat a nově i fyzicky dostavit s osobním dokladem na pobočku Czech Point. Ministerstvo financí zatím vydalo pouze jednu novou licenci. Licence stávajících legálně provozovaných sázkových kanceláří zůstávají v platnosti. Podle ministerstva financí během ledna pozastavilo činnost 48 z 55 sázkových kanceláří bez licence a je tak zablokováno 90 % nelegálního trhu, který podle odhadů tvoří polovinu on-line sázek v Česku.

Zprávu vnímáme pozitivně, neboť vzniklé nepohodlí pro stávající sázkaře u nelegálních on-line sázkových společností při přeregistrování a zvýšený tlak ministerstva proti těmto společnostem by mohly vést k přesunu k stávajícím českým sázkovým kancelářím včetně Fortuny.  V krátkodobém horizontu by informace mohla podpořit cenu akcie s výhledem na potenciální příchod nových sázejících. Z dlouhodobého hlediska bude záležet na tom, jak případně zvýšení počtu sázejících vykompenzuje očekávaný tlak na snižování poplatků, které bylo jedním z hlavních důvodů, proč sázející používaly zahraniční on-line sázkové společnosti.

Zdroj:Richard Miřátský, Komerční banka a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.