Ohledně USD/CAD se držíme faktů

26.04.2016 08:00 | fa ra | Diskuze

Ropa dokázala setřást zklamání z Dauhá a z týdenních minim vyletěla o úctyhodných 15%. V širších souvislostech očekávané zhoršení riskantního sentimentu vzhledem ke slabším ekonomickým výsledkům, zásobám, které jsou nevýhodou pro ceny ropy, a vzestup amerických dluhopisů zatěžují komoditní měny. Nicméně podle našeho očekávání vstřícná politika centrálních bank dokázala riskantní chuť podpořit.

Foto: KMR Photography

Poptávka po rozvojových měnách a s komoditami spojených aktivech pokračuje, částečně podpořená další masivní likvidací evropských dluhopisů se zápornými výnosy. Nicméně s blížícím se zasedáním FOMC předpovídáme krátkodobý býčí zvrat především u USDCAD. Na domácí frontě se dopady zpomalování růstu a nižších cen komodit projeví v dnešních výsledcích. Kanadský maloobchodní prodej v únoru mírně stoupl o 0,4% po meziměsíční úpravě dolů na 2% a zvrátil nečekané lednové posílení.

Klíčová měřítka inflace, hlavní a základní CPI, naznačila další uvolňování od 2% cíle inflace BoC. Ačkoli cenu CAD zásadně ovlivňují makroukazatele, pokud u BoC převažuje umírněný přístup a zvyšuje se očekávání dalšího uvolňování, vyvine to tlak na Loonie (CAD). Současný růst cen ropy se protahuje, protože fundamentální důvody pro další růst cen jsou slabé a stále převažuje výrazné přezásobení trhu. Zlepšení obchodních výsledků Číny, včetně zvýšení dovozu ropy, je zatím příliš čerstvé, abychom uvažovali o dlouhodobé udržitelnosti a posílení poptávky po ropě. Přehnaný optimismus z čínského zotavení a riziku nakloněná nálada budou zřejmě před zasedáním Fedu zpochybněny a vyústí ve snížení ropy.

U FX traderů převažují nyní pro CAD dlouhé pozice, takže až ceny ropy poklesnou, obchodníci je rychle sníží. Ohledně USDCAD se držíme faktů a v dohledné době očekáváme pohyb k 1,2750, aby pár znovu získal sílu a zamířil k rezistenci pásma na 1,300.

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.