Odstavení dukovanských reaktorů představuje denní ztrátu na zisku zhruba ve výši 10 mil. korun

09:30 | Redakce W4T | Diskuze

CEO společnosti ČEZ Daniel Beneš uvedl, že odstavení dukovanských reaktorů představuje denní ztrátu na zisku zhruba ve výši 10 mil. CZK. Přesto ale uvedl, že odstávky nebudou mít vliv na dividendu z letošního roku a čistý zisk by měl dosáhnout cílované úrovně 27 mld. CZK.

Foto: Daniel Beneš, ČEZOhledně OKD uvedl, že ČEZ využívá pouze 10 % produkce uhlí společnosti (20 % energetického uhlí) a není dle něj příliš logické, aby ČEZ zvažoval nákup aktiv OKD.

Cena akcií dosáhla na své 10leté minimum, nicméně komentář Daniela Beneše by mohl trhy přesvědčit, že ČEZ i přes současné problémy vyplatí vysokou dividendu. My očekáváme, že z letošního zisku bude rozdělena dividenda ve výši 40 Kč na akcii, což při současné ceně znamená téměř 10% dividendový výnos.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.