Odhady výsledků: MONETA Money Bank (Koupit, 12m cíl = 93 CZK)

10:22 | E V | Diskuze

Pokračující růst úrokové marže, naplnění výhledu managementu

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Očekávané výsledky hospodaření: Přestože tempo růstu domácí ekonomiky se snižuje a centrální banka zavedla limity pro výši poskytovaných úvěrů, hodnotíme prostředí pro bankovní sektor v České republice spíše jako příznivý. Objem poskytnutých úvěrů přes říjnová opatření centrální banky ve Q4 18 dále vzrostl, a to zejména za přispění úvěrování domácností, zatímco určitá stagnace je patrná v korporátní sféře. Očekáváme, že Moneta opět svojí růstovou dynamikou v úvěrové aktivitě v obou segmentech výrazně předčila trh. Počítáme s nárůstem úvěrů v retailovém segmentu o 20 % meziročně, v korporátním sektoru předpokládáme jejich zvýšení o 5,3 %. Postupné zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB se pozitivně promítá i do rostoucí čisté úrokové marže (čekáme 4,3 % po 4,1 % ve Q3 18). U čistého výnosu z poplatků a provizí očekáváme dvouciferný meziroční propad kvůli přetrvávajícímu silnému konkurenčnímu prostředí jak u depozitních, tak i úvěrových produktů. Na straně nákladů očekáváme meziročně nižší personální a administrativní náklady, naproti tomu odpisy a amortizace majetku by měly být vyšší. Čistý zisk by měl dle našich odhadů dosáhnout téměř 800 mil. CZK, což znamená prakticky totožný výsledek jako vloni.

Naplnění výhledu managementu a dividendová politika: Celoroční výsledky by měly přinést zisk ve výši přesahující 4,1 mld. CZK. Očekáváme, že Moneta dosáhne svých vytyčených cílů. Rovněž předpokládáme, že návrh dividendy bude v minimální výši 5,6 CZK na akcii, pokud by se naplnil náš odhad celoročního čistého zisku na úrovni 4,161 mld. CZK, mohla by dividenda při 70% výplatním poměru činit 5,7 CZK.

Chystaná akvizice: Ač banka neavizovala, že s finančními výkazy bude informovat i o výsledcích jednání o podmínkách chystané akvizice, předpokládáme, že alespoň některé detaily zveřejní. Banka se dle svého prohlášení zaměří na budoucí standardy správy a řízení a úpravy ocenění a způsobu financování celé transakce. Věříme, že nově dohodnuté podmínky budou pro stávající akcionáře příznivější, než které byly zveřejněny na podzim loňského roku.

Srovnání s konsensem: Naše odhady jsou na provozní úrovni s výjimkou čistého výnosu z poplatků a provizí, kde jsme oproti trhu pesimisti, srovnatelné se zveřejněným konsensem. Úroveň čistého zisku předpokládáme vyšší o zhruba tři procenta. 

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

SAP reportoval výsledky za 1Q nad odhady a navýšil výhled pro FY

Ilustrativní obrázek

US Bancorp zveřejnila čísla za hospodaření v 1QFY19

Ilustrativní obrázek

Netflix v 1Q předčil odhady růstu nových předplatitelů, ve 2Q však očekává slabší růst než se čekalo

Ilustrativní obrázek

PepsiCo reportovala v 1Q tržby i zisk nad tržními odhady

Ilustrativní obrázek

Morgan Stanley reportuje výsledky za 1QFY19; tržby i EPS adj. pokořilo odhady analytiků

Ilustrativní obrázek

United Continental Holdings reportuje výsledky za 1QFY19Čti více
Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavírá středeční seanci ztrátou -0,22%.

Ilustrativní obrázek

Top 5 nežádanějších profesí v Praze

Ilustrativní obrázek

Hyundai NEXO: Auto jako elektrárna

Ilustrativní obrázek

TZ - ESET: Už 83 % Čechů si hlídá přístup do smartphonu, bezpečnostní software používají bezmála dvě třetiny uživatelů

Ilustrativní obrázek

Pražská burza ztrácela, nedařilo se především bankám

Ilustrativní obrázek

Nápadně levný software nemusí být nelegální

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.