Odhady výsledků: MONETA Money Bank (Koupit, 12m cíl = 93 CZK)

10:22 | E V | Diskuze

Pokračující růst úrokové marže, naplnění výhledu managementu

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Očekávané výsledky hospodaření: Přestože tempo růstu domácí ekonomiky se snižuje a centrální banka zavedla limity pro výši poskytovaných úvěrů, hodnotíme prostředí pro bankovní sektor v České republice spíše jako příznivý. Objem poskytnutých úvěrů přes říjnová opatření centrální banky ve Q4 18 dále vzrostl, a to zejména za přispění úvěrování domácností, zatímco určitá stagnace je patrná v korporátní sféře. Očekáváme, že Moneta opět svojí růstovou dynamikou v úvěrové aktivitě v obou segmentech výrazně předčila trh. Počítáme s nárůstem úvěrů v retailovém segmentu o 20 % meziročně, v korporátním sektoru předpokládáme jejich zvýšení o 5,3 %. Postupné zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB se pozitivně promítá i do rostoucí čisté úrokové marže (čekáme 4,3 % po 4,1 % ve Q3 18). U čistého výnosu z poplatků a provizí očekáváme dvouciferný meziroční propad kvůli přetrvávajícímu silnému konkurenčnímu prostředí jak u depozitních, tak i úvěrových produktů. Na straně nákladů očekáváme meziročně nižší personální a administrativní náklady, naproti tomu odpisy a amortizace majetku by měly být vyšší. Čistý zisk by měl dle našich odhadů dosáhnout téměř 800 mil. CZK, což znamená prakticky totožný výsledek jako vloni.

Naplnění výhledu managementu a dividendová politika: Celoroční výsledky by měly přinést zisk ve výši přesahující 4,1 mld. CZK. Očekáváme, že Moneta dosáhne svých vytyčených cílů. Rovněž předpokládáme, že návrh dividendy bude v minimální výši 5,6 CZK na akcii, pokud by se naplnil náš odhad celoročního čistého zisku na úrovni 4,161 mld. CZK, mohla by dividenda při 70% výplatním poměru činit 5,7 CZK.

Chystaná akvizice: Ač banka neavizovala, že s finančními výkazy bude informovat i o výsledcích jednání o podmínkách chystané akvizice, předpokládáme, že alespoň některé detaily zveřejní. Banka se dle svého prohlášení zaměří na budoucí standardy správy a řízení a úpravy ocenění a způsobu financování celé transakce. Věříme, že nově dohodnuté podmínky budou pro stávající akcionáře příznivější, než které byly zveřejněny na podzim loňského roku.

Srovnání s konsensem: Naše odhady jsou na provozní úrovni s výjimkou čistého výnosu z poplatků a provizí, kde jsme oproti trhu pesimisti, srovnatelné se zveřejněným konsensem. Úroveň čistého zisku předpokládáme vyšší o zhruba tři procenta. 

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Deere reportuje 1QFY19; výsledky zatíženy nepříznivými podmínkami, pozitivní výhled pro rok 2019

Ilustrativní obrázek

ČR: Kalendář výsledkové sezóny za 4Q/18

Ilustrativní obrázek

Nvidia reportovala výsledek svého hospodaření za 4Q FY 19, akcie rostou o téměř 6 %

Ilustrativní obrázek

Zaostřeno na PFNonwovens - shrnutí roku 2018 a výhled na rok 2019

Ilustrativní obrázek

Pražská burza na zelené nuleČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza dnes uzavřela na červené nule

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky: Walmart, Garmin, HP, Newmont Mining Corp., Fresenius, Henkel či Deutsche Telekom

Ilustrativní obrázek

V pátek FedEx oznámil rezignaci svého prezidenta a COO Davida Bronczeka a dividendu 0,65 USD/akcii

Ilustrativní obrázek

Německý akciový trh mírně posiluje měřeno indexem DAX

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická oblast uzavírá pondělní seance v zeleném teritoriu

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie uzavřely týden růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.