Ode dneška mohou držitelé warrantů koupit nové akcie CME za cenu 1 USD

02.05.2016 09:09 | Redakce W4T | Diskuze

Ode dneška mohou držitelé warrantů koupit nové akcie CME za cenu 1 USD. Každý warrant lze takto využít k nákupu jedné akcie. Období pro konverzi bude trvat 2 roky do 2.5. 2018.

Foto: Public Domain

Warranty CME vydala v r. 2014 spolu s dluhopisy a jejich celkový počet je 114 mil. Z toho 101 mil. drží největší akcionář v CME, Time Warner, a 13 mil. drží ostatní akcionáři. Jsme názoru, že Time Warner zatím uplatňovat warranty nebude. Cena akcií CME může být pod mírným tlakem, pokud budou někteří jiní akcionáři uplatňovat warranty a získané akcie na trhu obratem prodávat. Podle věstníku Centrálního depozitáře cenných papírů nebude konverze warrantů do akcií prováděna průběžně, ale hromadně v kolech. (Toto se týká warrantů registrovaných v ČR, situace může být jiná u těch registrovaných v USA.) Registrace do 1. kola běží do 27.5. 2016, 12:00, a do tohoto data musí být zaslána žádost o konverzi a rovněž obnos v USD k nákupu akcií.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.