Odboráři Commerzbank požadují ukončení jednání týkajících se fúze s Deutsche Bank

12:12 | E V | Diskuze

Odboráři Commerzbank požadují ukončení jednání týkajících se fúze s konkurenční Deutsche Bank z důvodu obav možné ztráty tisíců pracovních míst po případném sloučení.

Ilustrativní obrázek
Foto: cbk

Požadují uskutečnění mimořádného zasedání valné hromady, ve které odboráři (zástupci hájící zájmy zaměstnanců) tvoří polovinu křesel. V případě uskutečnění mimořádné valné hromady by k protlačení svých zájmů potřebovali dva většinové hlasy - jeden k zapsání bodu jednání na agendu a druhý ke schválení.

Odboráři Commerzbank AG požadují uspořádání mimořádného zasedání dozorčí, aby ukončili jednání týkající se fúze s konkurenční Deutsche Bank AG. Důvodem jsou obavy možné ztráty tisíců pracovních míst a otázkou je vůbec samotná logická podstata věci.

Zástupci zaměstnanců se silně staví proti dohodě a chtějí ji „sestřelit“ za každou cenu. Žádné mimořádné zasedání dozorčí rady zatím naplánováno nebylo a je otázkou, zdali mají odpůrci dohody dostatečnou podporu k jejímu svržení.

Mluvčí komerční banky odmítla věc komentovat.

Potenciální převzetí Commerzbank její konkurenční Deutsche Bank kritizují odbory v obou bankách, které se obávají, že to může skončit ztrátou tisíců pracovních pozic.

CEO Commerzbank, Martin Zielke, opakovaně promluvil k zaměstnancům, aby je přesvědčil, že fúze může být dobrou volbou, jak rychle zvýšit svůj tržní podíl, zatímco zdůrazňoval, že výsledek jednání ohledně fúze je stále otevřený.

Podpora ze strany zaměstnanců je v neposlední řadě důležitá, protože jejich zástupci tvoří polovinu křesel v dozorčí radě. Někteří členové z odborů v Commerzbank chtějí vyhnat současného CEO, Martina Zielkeho.

Není jasné, zdali jsou odboráři v dozorčí radě jednotní ve svých názorech. Nicméně nejmenovaná osoba podala informaci, že odboráři budou hlasovat jednotně proti dohodě. Jiná osoba naopak uvedla, že budou vyčkávat až do okamžiku, kdy uvidí aktuální návrh a až poté dospějí k nějakému rozhodnutí.

Pokud se mimořádná schůze dozorčí rady uskuteční, odboráři budou potřebovat dva většinové hlasy – jeden, aby protlačili téma na agendu a druhý k ukončení jednání.

Další možností odborářů by mohlo být pozdržet fúzi do roční valné hromady akcionářů, která je tentokrát naplánována na 22 května.

 

Zdroj: Bloomberg

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Růst české ekonomiky v 1. čtvrtletí pokračoval

Ilustrativní obrázek

Manažer na dobu určitou není jen pro krizové situace

Ilustrativní obrázek

Deutsche Bank se chystá vytvořit novou divizi

Ilustrativní obrázek

Růst české ekonomiky v 1. čtvrtletí pokračoval

Ilustrativní obrázek

Napětí na českém trhu práce nepolevuje

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled: 11/06/19Čti více
Ilustrativní obrázek

Růstové úterý na Wall Street

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

Ilustrativní obrázek

S&P 500 a Dow Jones uzavřely na kladné nule, Nasdaq rostl

Ilustrativní obrázek

Amerika po otevření posiluje

Ilustrativní obrázek

Alibaba navrhuje split akcií v poměru 1:8

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.