Odboráři Commerzbank požadují ukončení jednání týkajících se fúze s Deutsche Bank

12:12 | E V | Diskuze

Odboráři Commerzbank požadují ukončení jednání týkajících se fúze s konkurenční Deutsche Bank z důvodu obav možné ztráty tisíců pracovních míst po případném sloučení.

Ilustrativní obrázek
Foto: cbk

Požadují uskutečnění mimořádného zasedání valné hromady, ve které odboráři (zástupci hájící zájmy zaměstnanců) tvoří polovinu křesel. V případě uskutečnění mimořádné valné hromady by k protlačení svých zájmů potřebovali dva většinové hlasy - jeden k zapsání bodu jednání na agendu a druhý ke schválení.

Odboráři Commerzbank AG požadují uspořádání mimořádného zasedání dozorčí, aby ukončili jednání týkající se fúze s konkurenční Deutsche Bank AG. Důvodem jsou obavy možné ztráty tisíců pracovních míst a otázkou je vůbec samotná logická podstata věci.

Zástupci zaměstnanců se silně staví proti dohodě a chtějí ji „sestřelit“ za každou cenu. Žádné mimořádné zasedání dozorčí rady zatím naplánováno nebylo a je otázkou, zdali mají odpůrci dohody dostatečnou podporu k jejímu svržení.

Mluvčí komerční banky odmítla věc komentovat.

Potenciální převzetí Commerzbank její konkurenční Deutsche Bank kritizují odbory v obou bankách, které se obávají, že to může skončit ztrátou tisíců pracovních pozic.

CEO Commerzbank, Martin Zielke, opakovaně promluvil k zaměstnancům, aby je přesvědčil, že fúze může být dobrou volbou, jak rychle zvýšit svůj tržní podíl, zatímco zdůrazňoval, že výsledek jednání ohledně fúze je stále otevřený.

Podpora ze strany zaměstnanců je v neposlední řadě důležitá, protože jejich zástupci tvoří polovinu křesel v dozorčí radě. Někteří členové z odborů v Commerzbank chtějí vyhnat současného CEO, Martina Zielkeho.

Není jasné, zdali jsou odboráři v dozorčí radě jednotní ve svých názorech. Nicméně nejmenovaná osoba podala informaci, že odboráři budou hlasovat jednotně proti dohodě. Jiná osoba naopak uvedla, že budou vyčkávat až do okamžiku, kdy uvidí aktuální návrh a až poté dospějí k nějakému rozhodnutí.

Pokud se mimořádná schůze dozorčí rady uskuteční, odboráři budou potřebovat dva většinové hlasy – jeden, aby protlačili téma na agendu a druhý k ukončení jednání.

Další možností odborářů by mohlo být pozdržet fúzi do roční valné hromady akcionářů, která je tentokrát naplánována na 22 května.

 

Zdroj: Bloomberg

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Volný Velký pátek mají Češi už počtvrté. Nejdelší velikonoční volno si v Evropě užijí Dánové, nejkratší naopak Albánci

Ilustrativní obrázek

Ve firmách, v nichž působí OS KOVO, mají lidé nadprůměrné příjmy

Ilustrativní obrázek

Analýzy makroindikátorů 16.4.2019

Ilustrativní obrázek

Vyjednávání o platu zvládají lépe mladší ročníky a muži

Ilustrativní obrázek

ECB požádá Deutsche Bank o získání dalších finančních prostředků pro fúzi s Commerzbank

Ilustrativní obrázek

Inflace se blíží svému vrcholuČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy ve čtvrtek převážně oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Zámoří s mírnou ztrátou

Ilustrativní obrázek

Pražská burza v mírném zisku, Philip Morris bez dividendy -9%

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se obchoduje v plusu

Ilustrativní obrázek

Asijsko - pacifický region na pozadí zveřejnění HDP v Číně smíšeně

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavřel úterní seanci růstem o 0,26%.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.