Očekává se neutrální postoj RBI

07.06.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Minulý týden zvedla Indie HDP meziročně ze 7,3% na 7,9% a naznačila, že tato asijská ekonomika překonává své konkurenty. PMI služeb a smíšený PMI vyšly o něco slabší, než se očekávalo, výroba překvapila mírným růstem.

Foto: itkannan4u

Vzhledem ke stálému ekonomickému zlepšování očekáváme, že Indická rezervní banka (RBI) neoznámí na zasedání tento týden žádné další škrty ve své monetární politice.

Dubnové rozhodnutí snížit referenční repo sazbu o 25 zb na 6,50%, podpořené podpůrným vyhlášením, nebylo žádným překvapením. Rozhodnutí RBI podpořit likviditu banky strukturálními opatřeními bylo tím, co podtrhlo jejich odhodlání k uvolňování. Guvernér RBI Raghuram Rajan naznačil, že další opatření jsou možná, když prohlásil: „Přístup k monetární politice zůstane podpůrný. Rezervní banka bude v příštích měsících nadále sledovat makroekonomický a finanční vývoj připravena zareagovat dalším zásahem, pokud se k tomu otevře prostor."

Centrální banka podpořila kvůli nepolevující inflaci růst pětinásobným snížením úrokových sazeb. Negativní dopad slabých cen komodit pominul a inflace zamířila výš. Současné hodnoty spotřebitelského CPI poskočily proti 5,05% na 5,39%. S novým cílem inflace na 4% s rozpětím +/-2% je důvěryhodnost RBI v sázce. Inflace zůstává v historickém kontextu tlumená a trhy věří, že tlak se uvolní. Se zrychlením růstu a příznivou monzunovou sezonou se zvyšuje přesvědčení, že inflace klesne. Guvernér RBI Raghuram Rajan naznačuje, že v roce 2016 už na snižování úrokových sazeb nedojde (ale potenciálně se banka soustředí na mechanismus přenosu strategie). Do srpnového zasedání by se nemělo nic dít. Vzhledem k poklesu volatility a blednutí očekávání snížení sazeb jsme ohledně INR býčí.

Swissquote

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.