Obnovitelne Zdroje Energie V Minulem Roce Znovu Prekonaly Rekord V Nainstalovanem Vykonu 46496

0
Rate this post

Obnovitelné energie: nejnovější články a veškeré informace

Pod pojmem obnovitelné energie se rozumí formy energie vyrobené z energetických zdrojů pocházejících z konkrétních přírodních zdrojů, které se díky svým vnitřním vlastnostem obnovují přinejmenším stejnou rychlostí, jakou jsou spotřebovávány, nebo nejsou v časovém měřítku domovská stránka geologických epoch vyčerpatelné a , potažmo jejichž využívání neovlivňuje stejné přírodní zdroje pro budoucí generace. Níže naleznete nejnovější články týkající se obnovitelné energie publikované v Green Planner Magazine.

Itálie směrem k fotovoltaickému dodavatelskému řetězci

Pokračujte ve čtení na Green Planner Magazine: Itálie směrem k fotovoltaickému dodavatelskému řetězci

Fotovoltaika je ústředním pilířem energetické budoucnosti Itálie a Evropy.

Podle Mezinárodní energetické agentury (IEA) půjde o nejrozšířenější zdroj v bezemisním systému budoucnosti. Schopnost vyrábět rostliny se tak stává zásadní pro energetickou bezpečnost starého kontinentu a Itálie se připravuje na budování své průmyslové kapacity.Itálie směrem k fotovoltaickému dodavatelskému řetězci

Ten spojený s italským fotovoltaickým systémem je skutečnou výzvou. Milánská univerzita Bicocca se tomuto tématu věnovala tím, že hostila italskou fotovoltaickou síť pro výzkum a inovace. Síť, která vznikla v roce 2017 a vyrostla díky evropskému financování, sdružuje italské hráče na poli fotovoltaiky, od výzkumných institucí přes průmysl až po veřejnou správu, aby koordinovali pokrok směrem k celoitalskému fotovoltaickému dodavatelskému řetězci.

Přechod na energetický systém bez fosilních zdrojů má za cíl nejen snížit emise skleníkových plynů, ale také učinit Evropu nezávislou v dodávkách energie. Toto je epochální transformace. Historie posledních 70 let byla poznamenána konflikty a geopolitickou nerovnováhou vyplývající ze zásadní potřeby západních ekonomik zajistit si velké množství paliva.

Jak ukázal konflikt na Ukrajině, nedostatek energetické autonomie odsouvá Evropu do podřízené role v geopolitické aréně a přechod na nový systém poskytuje příležitost tento problém překonat.

Příležitosti spojené s rozvojem fotovoltaického dodavatelského řetězce Fotovoltaika

která bude opět podle IEA představovat dominantní zdroj v dekarbonizovaných energetických systémech, se při výrobě elektřiny opírá o křemíkové panely. „V současné době – vysvětluje Salvatore Guastella, projektový manažer Výzkumu energetického systému – je Itálie aktivní v horní části dodavatelského řetězce, v té, která vede z buňky do závodu v průmyslovém měřítku.

Spodní část místo toho, tzn

Výroba křemíkového plátku, který tvoří články, se téměř výhradně nachází v asijských zemích“. Překážka není technická: „Itálie by byla schopná oplatku vyrobit, ale proces je extrémně energeticky náročný. To je důvod, proč tak činí země, kde jsou ceny energií velmi nízké.

Příležitosti spojené s rozvojem fotovoltaického dodavatelského řetězce Fotovoltaika

V Evropě to dělá téměř jen Norsko, které má 90 % vodní energie.” Vedle toho zůstává známý problém kritických surovin, jako je gallium, germanium a indium, pro které se hledají účinné alternativy. Konference se zaměřuje právě na tyto výzvy.

Kromě shromažďování návrhů na definování národní strategie rozvoje fotovoltaického dodavatelského řetězce setkání otevírá odbornou diskusi mezi odborníky a představuje výzkumné aktivity a příležitosti, které se otevírají mladým výzkumníkům. studenti, kteří zaplňují stánky učebny Sironi a pocházejí z celé Itálie i ze zahraničí. Zítra odpoledne budou spolupracovat s odborníky na vysoké úrovni a zástupci průmyslových partnerů sítě ve čtyřech tematických skupinách (výzkum, školení, strategické dodavatelské řetězce, nástroje a strategie energetické transformace).

Síť IFV, která se účastní širší komunity Evropské aliance pro energetický výzkum (Eeera), tak začíná řídit proces mimořádně důležitého pro naši zemi, jak bylo také zdůrazněno rektorkou univerzity Bicocca Giovannou Iannantuoniovou.

Tento okamžik, povzbuzuje Iannantuoni, je obzvláště příznivý díky přítomnosti mnoha úvěrů v tomto sektoru, z nichž některé spravuje Bicocca. Příležitost velké hodnoty pro Itálii, která i díky síti Ifv bude schopna prokázat, že je schopna se jí chopit.

Pokračujte ve čtení na Green Planner Magazine: Itálie směrem k fotovoltaickému dodavatelskému řetězci obnovitelné energie
Energie Uzamčení umožnilo studovat vliv smogu na solární panely

Zastavení ekonomických aktivit vyvolané pandemií ukázalo

Jak moc znečištění ovzduší ovlivňuje výkon solárních panelů.

Obtížné zastavení výrobních činností v důsledku pandemie CoViD-19, které pro vědce představuje

bezprecedentní příležitost studovat, co se děje v podmínkách sníženého hluku, lidské přítomnosti a znečištění. Ti, kteří se zabývali energetikou, mohli v t. j. pozorovat

Zastavení ekonomických aktivit vyvolané pandemií ukázalo

V týdnech mezi březnem a dubnem 2020, kolik znečištění ovzduší ovlivňuje výnos solárních panelů: mnohem více, než se očekávalo, podle studie provedené v New Delhi a zveřejněné ve vědeckém časopise Joule.

PRO COVID ZAVŘENO. Dillí je jedním ze smogových hlavních měst světa a také jedním z míst, kde byla karanténa nejtvrději a náhle zavedena na začátku pandemie. Snížení znečištění bylo tedy náhlé a jasně viditelné: úroveň jemného prachu a částic zvýrazněná Indexem kvality ovzduší (AQI, viz například Světový index kvality ovzduší) se snížila na polovinu.

Ian Marius Peters, výzkumník z Helmholtz-Institutu Erlangen-Nürnberg pro obnovitelné energie (Německo), který studuje účinky smogu na výrobu solární energie, toho využil pro některá srovnání, přičemž jako výchozí údaje použil údaje ze solárních panelů. americké ambasády v Novém Dillí.
PRŮLOM.

S pomocí pyranometru, přístroje, který měří intenzitu slunečního záření, Peters zjistil, že v bezmračných dnech na konci března 2020, v plném uzamčení, množství sluneční energie dosahující fotovoltaických panelů v Dillí bylo 950 wattů na metr čtvereční. ;

Ve stejném období mezi lety 2017 a 2019 dosahoval v průměru 880 wattů na metr čtvereční. Mezi rokem covid a předchozími je 8% rozdíl – není to málo, vezmeme-li v úvahu, že jde o ekvivalent mezi výrobou solárního panelu instalovaného v Houstonu a tím samým panelem v provozu mnohem později.