Oblíbená hra Pokémon Go vyslala akcie Zagg Inc. prudce vzhůru

19.07.2016 09:41 | wa pe | Diskuze

Masová oblíbenost nové hry Pokémon Go vyslala akcie výrobce přídavných baterií a krytů pro chytré telefony, Zagg Inc. vzhůru. 

Foto: Gage Skidmore

 

Aplikace Pokémon Go je sice ke stažení zdarma, lov Pokémonů však přesto přijde draho, kromě energie spálené za přesun na místo lovu, zaplatí trenéři i energií ve svém chytrém telefonu. Spuštěná aplikace využívá pro svůj provoz GPS, kameru a velkou část výpočetního výkonu zároveň, smartphony s menší kapacitou baterie tak brzy nestačí s dechem.  Co však dělat, pokud je vzácný Pokémon hned za rohem, ale baterie ukazuje kriticky nízké hodnoty? Řešením je nosit s sebou na lov záložní baterie.

Management výrobce doplňků pro chytré telefony, Zagg Inc. má patrně dobré tržní instinkty, byl nadán neočekávaným vnuknutím, nebo měl zkrátka jen štěstí. Na počátku roku, tedy ještě před propuknutím pokémoní mánie, koupil společnost Mophie, výrobce designových pouzder s přídavnou baterií pro chytré telefony iPhone od společnosti Apple. Některé modely těchto krytů jsou údajně schopny až zdvojnásobit výdrž telefonu.

Produktům společnosti se dostalo zvýšené pozornosti poté, co pouzdro s baterií Juice Pack Air označil portál PC Mag za „nejlepší přídavnou baterii a pouzdro pro hráče Pokémon Go.“  Na portále se poté věnovali také, atraktivnímu designu pouzdra, který bude pro mnoho hráčů hrát podstatnou roli.

Akcie společnosti Zagg jen za včerejšek připsaly 3,93 % a za posledních pět dní tak své zisky zaokrouhlily na 25 %. Od doby uveřejnění článku před několika týdny rapidně vzrostly prodeje pouzdra, avšak ne všichni jsou přesvědčeni, že akcie Zagg jsou nyní jasná koupě. Portál CNN Money varoval, že i přes nedávný růst tržeb se očekává, že společnost za stávající čtvrtletí vykáže ztrátu.

Mezitím z oblíbenosti nové hry těží především japonský výrobce videoher Nintendo, jehož akcie včera připsaly dalších 11,95 %.  Od počátku měsíce se cena akcií Nintendo více jak zdvojnásobila a nyní činí 37,37 USD.

 

Zdroj:money.cnn, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.