Objev století vždy získá náhoda

15:25 | kreno | Diskuze

Celý náš život je prý jedna velká náhoda. Dokážeme sice plánovat, ale ne předvídat a tak se občas stane, že jsme sami sebe přistihli nepřipravené. Těch pár z nás, kteří touží po objevu století musí náhodu znát a přátelit se 
s ní.

Není divu, že všechny skutečné velké "věci" objevila pouze obyčejná náhoda nebo náhodný sled událostí. Být připraven všimnout si takový náhodný jev je důležité pro to abychom dokázali tuto náhodu uchytit a dále ji rozvíjet v dobrý nápad. Padající jablko přineslo myšlenku gravitace a skutečně moudrý člověk ji dokázal uchopit, zpracovat a vysvětlit. I v byznysu to funguje stejně. Proto pokud jste se dali na dráhu podnikání, všímejte si více věcí, které se dějí vedle těch, které provádíte úmyslně. Pokud máte pak to štěstí, že vám to pálí, váš rozum vám sám napoví, co jste skutečně objevili.

Vydělat peníze vám pomůže pouze štěstí a náhoda

Do titulku tohoto odstavce samozřejmě patří i talent. Talent má však nejmenší zastoupení a tak jsme ho záměrně vynechali. Důležité pro podnikatele je štěstí a náhoda. Jedině s nimi se můžete v podnikání skutečně prosadit. Pokud nepatříte do skupiny géniů, tak je lepší byznys kopírovat po konkurenci jak hledat vlastní nápad. S hledáním vlastního nápadu byste mohli totiž ztratit veškerý svůj čas a ztratit tak svoji příležitost. Abychom vám vysvětlili o čem autor píše, představme si spolu jeden myšlenkový experiment. Autorů knih je na světě miliony. Úspěch má však jen prvních pár set, možná tisíc. Ten největší úspěch zas jen pár desítek. Všichni ti ostatní píší své knížky sice v naději, že jednou se snad prosadí, ale zcela zbytečně. Kvalita jejich děl je však často krát srovnatelná s těmi, co sklízejí slávu. Jediné co tímto autorem chybí je náhoda a štěstí.

kopírování nápadu

Pokud letí severské detektivky, bude i pro vás lepší dát si spisovatelský pseudonym nějaké dánské jméno a psát detektivky. Pravděpodobnost, že si lidé koupí vaši knihu je vyšší než kdybyste psali o něčem, co nikdy nikdo ještě nečetl. Pokud je někdo skutečně dobrý, tak stačí být z poloviny tak dobrý jako on a máte jeho poloviční slávu. Úspěch pak přichází častěji a hlavně rychleji.

Na závěr

Jádrem tohoto článku je nápověda pro podnikatele, kteří touží získat úspěch. Pravdou je, že hlavní myšlenka článku je velmi složitá a porozumět jí bude vyžadovat hodně přemýšlení. Pokud toužíte skutečně něco objevit, dívejte se vedle sebe, protože váš úspěch leží na cestě, která se tvoří náhodou a nikoli úmyslně vámi.

 

Na tvorbě článku se podílel finanční analytik Bruno Root z finančního portálu Ammado Půjčka.

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Lokální peněženky někdy také zvané softwarové

čištění kanalizace

Jak si vybrat nejlepšího forex brokera

Půlení (halving) BITCOINu a jeho dopad na cenu v blízké budoucnosti

Elektřina tuzemským domácnostem nadále zdražuje, přestože její velkoobchodní cena klesáČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.