Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vykážou růst

26.04.2016 08:38 | fa ra | Diskuze

Kurz společné evropské měny proti americkému dolaru včera znovu posiloval a z ranních hodnot okolo 1,124 USD/EUR až blízko hranici 1,128. Dnes ráno euro své včerejší zisky mírně korigovalo a evropské obchodování otevírá na hladině 1,126 USD/EUR. Včerejšek nebyl z pohledu dat výrazně zajímavý. Na obou březích Atlantiku jsme zaznamenali mírná zklamání.

Foto: Public Domain

Ve Spojených státech nepotěšil trh nemovitostí, když prodeje nových residenčních staveb v březnu poklesly o 1,5 % m/m a k horšímu byl revidován i únorový údaj. Oproti očekávání skončil hůře i index průmyslové aktivity dallaského Fedu. Nicméně v detailech tohoto ukazatele nalezneme i dobré zprávy. Mezi ně patří i růst objemu nových objednávek.

V Německu mírně zklamal Ifo index ve složce hodnocení současné situace, zatímco složka očekávání doznala mírného zlepšení. Celkově se index stále nachází vysoko nad dlouhodobým průměrem a indikuje tak slušný ekonomický růst.

Ani dnešní kalendář nenabízí příliš vzrušení. Pozornost bude upřena do USA na statistiku objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Těm by měly pomoci velké objednávky letadel u společnosti Boeing. Nicméně index očištěný o dopravní prostředky vykáže podle ekonomů SG pouze mírný růst o 0,8 % m/m.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.