Obchodování ovlivní nervozita před hlasováním o Brexitu

13.06.2016 08:29 | fa ra | Diskuze

Dolar v minulém týdnu korigoval své ztráty, které utržil v důsledku špatných dat z trhu práce. Kurz USD/EUR se v polovině minulého týdne odrazil od úrovně 1,14 USD/EUR a tento týden hlavní měnový pár otevírá blízko hladiny 1,125 USD/EUR.

Foto: Web4Trader


Dolar byl i minulý týden podporován prohlášeními amerických centrálních bankéřů. Prezidentka Fedu J. Yellen označila ve svém projevu data z trhu práce za varovná, ale na druhé straně zdůraznila, že se jednalo o jedno horší číslo v době, kdy jiné údaje vyznívají pozitivně. Její slova ve čtvrtek potvrdily týdenní statistiky z trhu práce, které vyzněly velmi pozitivně a také dolaru pomohly posílit.

Údaje z trhu práce budou jistě klíčovým tématem zasedání americké centrální banky tento týden. Zvýšení sazeb se na tomto zasedání očekávat nedá, ale důležité bude širší hodnocení kondice americké ekonomiky. Očekáváme, že ke zhoršení dojde ve výhledu pro trh práce, to ale bude vyrovnané lepším výhledem pro spotřebu amerických domácností. Pokračující spotřební apetit by měly v úterý ukázat maloobchodní tržby. Ty sice v květnu pravděpodobně zvolnily své růstové tempo z dubna, nicméně i tak by jejich dynamika měla zůstat slušná. Vyšší v květnu podle odhadů SG byly i spotřebitelské ceny. Inflace bez cen potravin a energií by se měla vyšplhat na 2,2 % y/y.

Na východním břehu Atlantiku se bude dále zvyšovat nervozita ohledně Brexitu. Očekáváme, že Bank of England na svém zasedání dá jasně najevo, že je připravena trhu poskytnout další likviditu v případě turbulencí v důsledku případného rozhodnutí vystoupit z EU. Na data z eurozóny bude tento týden chudý. Očekáváme pouze finální data za inflaci v zemích, kde ještě nebyla zveřejněna, a poté i údaje za eurozónu jako celek. Ceny v EMU podle předběžného odhadu v květnu ještě meziročně o 0,1 % y/y klesly. Jádrová inflace se však drží na 0,8 %. Zveřejněny budou také údaje průmyslu za duben. Ten podle odhadů SG vzrostl o 1,1 % m/m a zkorigoval tak svůj březnový pokles.

Vzhledem k blížícímu se referendu o britském setrvání v EU bude tento týden obchodování na světových trzích nervózní. Pozornost se bude upínat zejména na zasedání centrálních bank v USA a ve Velké Británii.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.