Obchodníci čekají na americké CPI, aby inspiroval dolar; GBP stoupá

17:10 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

EUR/USD přerušil pětidenní pozitivní šňůru, ale přesto zůstal v těsném rozpětí i přes spekulace, že ECB sníží svůj program QE alespoň na polovinu. Americký dolar odmítá zastavit svůj pokles, i když žádosti o dávky v nezaměstnanosti dosáhly 44letého minima; USD/JPY pod psychologickou úrovní 112,00. Sterling stoupá, E.U. může nabídnout Spojenému království dohodu, která učiní jeho přechod z unie hladším.

Foto: JFD Brokers

Greenback neměnný navzdory 44-letému minimu žádostí o dávky v nezaměstnanosti

Americký dolar byl ve čtvrtek proti hlavním měnám obchodován kolem svých počátečních hodnot, protože PPI v USA a týdenní nezaměstnanost nebyly směřovány směrem k měně. PPI v USA vzrostlo meziročně o 2,6%, což bylo nad očekáváním trhu 2,5% a předchozích 2,4%. Pokračující dávky v nezaměstnanosti v týdnu do 19. září, klesly na 1,889 milionů dolarů z předchozího poklesu o 1,921 milionů, dosáhly 44letého minima, zatímco nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti se dostaly na úroveň 243tis pod tržní konsensus 251tis. Navzdory pozitivním údajům zůstává týdenní výkon dolaru negativní kvůli trvale nízké míře inflace. Ačkoliv FOMC celkově podporuje plán na zvýšení sazeb v letošním roce. Obchodníci budou dnes vnímat CPI v USA, doufajíc, že ​​to bude stimulovat dolar.

USD

USD/JPY - Technický výhled

Greenback postupně ztratil svou dynamiku, obchodoval se včera vůči japonskému jenu s nízkou volatilitou. Pár USD/JPY zaznamenal medvědí den, zatímco brzy ráno narazil na silnou psychologickou úroveň 112,00. Očekáváme zásah bariéry podpory 111,50, která se překrývá s 200-denním SMA, pokud cena klesne pod výše uvedenou psychologickou úroveň.

Za zmínku stojí, že tři jednoduché klouzavé průměry (50, 100 a 200) SMA na denním časovém rámci se blíží, zplošťují se a potvrzují neutrální postoj. Indikátor RSI klesá na záporném území, stejně MACD oscilátor, který je ponořený pod spouštěcí čárou, ale stále se drží nad nulovou linií.

USD/JPY

Sterling stoupá, neboť ECB může nabídnout 2-letou smlouvu ke zmírnění přechodu na Brexit

Britská libra se mírně zvedla díky drbům, že Evropská unie může nabídnout dvouletou přechodovou dohodu s Británií, aby usnadnila cestu z unie, pokud by Spojené království splnilo své finanční závazky vůči EU, jak řekl vyjednavač o Brexitu Michel Barnier. Dnes se od Spojeného království neočekávají žádné zprávy, takže bychom očekávali, že měna si udrží zisky získané během týdne.

GBP

GBP/USD - Technický výhled

Nejvzrušující rally čtvrtka bylo u páru GBP/USD, který klesl dolů, ale vrátil své ztráty a skončil den zeleně. Kabel vzrostl tento týden o více než 1,6% a úspěšně předčil 50denní SMA. Úroveň, kterou sleduje je další neproporcionální překážka odporu na úrovni 1.3340. Technické ukazatele na denním grafu jsou po vstupu na kladné území vyšší. Stochastický oscilátor se pohybuje výše a vstoupil do překoupené zóny. Kromě toho index relativní síly (RSI) sleduje vzestupnou cestu nad 50, což potvrzuje nedávný vzestupný postoj ceny.

GBP/USD

Euro sklouzlo, ECB uvažuje o snížení QE na polovinu

Euro ve čtvrtek a v pátek brzy ráno kleslo oproti většině svých hlavních konkurentů, protože existují obavy ohledně dalších kroků ECB. Centrální banka zvažuje snížení měsíčního objemu 60 miliard eur na nákup dluhopisů alespoň o polovinu, počínaje lednem a jeho rozšíření až do konce nejméně devíti měsíců. Účastníci trhu jsou přesvědčeni, že předseda ECB Mario Draghi tuto změnu oznámí na příštím politickém zasedání 26. října. Hlavní ekonom ECB Peter Praet však tvrdí, zda toto rozšíření bude pro ekonomiku přínosem, podle projevu, který měl včera. Z ekonomických údajů vzrostla průmyslová produkce v srpnu oproti předchozímu měsíci o 1,4%, což je více než dvojnásobek prognózy, která byla 0,5% z revidovaných 0,3% v červenci. Před revizí to bylo jen 0,1%.

EUR

EUR / USD - Technický výhled

Jednotná měna proti dolaru strávila většinu včerejška v těsném rozpětí, klesla o 0,24%. Pár EUR/USD nedokázal ukončit den nad 50denním SMA a bojoval v rámci překážek 1.1830 a 1.1850. Ve střednědobém časovém horizontu se cena od prosince 2016 vyvíjela vzestupným tempem a do své výkonnosti se přidala téměř 12%.

Když se vrátíme k dennímu časovému rámci, další úroveň, na kterou se zaměříme, je úroveň odporu 1.2030, pokud cena bude pokračovat v pohybu směrem vzhůru. Na druhou stranu, pokud cena klesne pod 1,1830, narazí na 100-SMA, poblíž 1,1710. Technické ukazatele potvrzují nedávný vzestupný pohyb. Indikátor RSI směřuje nahoru, zatímco MACD oscilátor stoupá na negativním území nad spouštěcí čáru.

EUR/USD

 

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.