Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou se prohlubuje

08:44 | Redakce W4T | Diskuze

Páteční obchodování na americkém akciovém trhu bylo zakončeno velmi různorodě. Průmyslový Dow Jones posílil o 0,3 %, S&P 500 uzavřel mírně pod čtvrteční zavírací cenou a technologický Nasdaq odepsal 0,5 %.

Ilustrativní obrázek
Foto: Christine Puccio

Nejméně se dařilo sektoru zdravotní péče, jenž zakončil se ztrátou jednoho procenta. O jednu desetinu procenta lépe dopadli výrobci luxusního zboží. Před propadem indexu pomohly akcie firem zabývající se nezbytným zboží, které si připsaly 2,3 %. Solidní zisk ve výši 1,6 % zaznamenal také sektor utilit. Za celý minulý týden se trhy v podstatě nikam nepohnuly oproti předchozímu týdnu.

V asijsko-pacifickém regionu trhy z počátku obchodování podlehly negativní náladě. Tu zapříčinily zprávy ze Spojených států, kde šéf národní hospodářské rady Larry Kudlow prohlásil, že Čína nespolupracuje v oblasti obchodní politiky. Stěžoval si, že se neřeší důvody, proč započala obchodní válka. Objevily se současně také zprávy, že obchodní válka mezi USA a Čínou je teprve na začátku. Americký prezident Donald Trump bude chtít udržet cla vůči Číně co nejdéle, aby získal lepší vyjednávací pozici. Nicméně i přes tyto negativní zprávy se naprosté většině regionálních trhů v závěru obchodování daří a připisují si zisky až do výše 5 % v případě Číny. Příliš se nedaří hlavně trhům v Austrálii (-0,6 %) či Malajsii (-0,4 %).  V rámci japonského indexu Nikkei 225, který roste o 0,4 %, se nejlépe vede výrobcům nezbytného zboží (+1,5 %). Největší ztrátu zaznamenává energetický sektor, a to 2,5 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.