Obchodní příležitosti, které přinesl brexit. Které tři britské akcie jsou zajímavé k nákupu?

26.06.2016 06:00 | Miloš Kotek | Diskuze

Bezprostřední důsledek brexitu je vidět při pohledu na grafy. ETF britských akcií iShares MSCI United Kingdom (EWU) klesl o -11.78 %. ETF SPY, který představuje akciový ekvivalent indexu S8P 500 klesl o 3,08 %, cena zlata vzrostla o 4,70 %.

Foto: Open Grid Scheduler / Grid Engine

 

I když na první pohled to vypadá na masakr, ve skutečnosti jde o vynikající příležitost investovat do kvalitních akcií po poklesu. Investoři si mohou doslova vybírat z desítek kvalitních akcií, které zastihl psychologický výprodej a které nyní lze nakoupit na dobré ceně.

Samozřejmě je na místě obezřetnost a opatrnost, ale pokud budeme investovat uvážlivě, lze počítat s tím, že společnosti, které nejsou bezprostředně závislé na příjmech ve Velké Británii, brzo vyrovnají své propady způsobené brexitem.

Podívejme se na tři potenciální společnosti, které by nyní mohly být vhodné k nákupu.

GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline GSK, -3,51% je jedna z největších farmaceutických společností na světě. Společnost zaměstnává 101 tisíc lidí ve 150 zemích světa. Třetina zaměstnanců pracuje v rozvíjejících se zemích, kde společnost také nejrychleji roste. Téměř 11 tisíc zaměstnanců pracuje ve vědeckém výzkumu a vývoji.

Brexit by neměl mít vliv na zisky společnosti. Pozitivní je, že oslabení libry sníží náklady vyplácené v dolarech.

AstraZeneca

AstraZeneca AZN, -4,81% je také velká farmaceutická společnost, která zaměstnává 61 tisíc lidí po celém světě. Stejně jako v případě GSK nebude mít brexit na společnost přímý vliv na ziskovost společnosti. Pozitivní je snížení nákladů v důsledku oslabení libry.

HSBC Holdings

HSBC Holdings HSBC, -7,77 % je jednou z největších světových bank. Společnost byla založena v roce 1865 pod původním názvem The Hong Kong and Shanghai Banking Corporation a jejím původním posláním bylo financovat obchody mezi Evropou, Indií a Čínou. Společnost má kořeny v Asii, která je nyní motorem ekonomického růstu.

Největší podíl působení banky leží mimo Velkou Británii a Evropu. Společnost působí v 71 zemích světa s největším podílem v rozvíjejících se zemích.

Samozřejmě, že banka je zasažena působením negativních úrokových měr, nicméně případný další propad cen akcií bude vyvažován zvyšováním hodnoty společnosti.

Jak nakupovat?

Brexit není jednodenní záležitost. V následujícím období můžeme čekat vysokou volatilitu. Možnou strategií je vstup s malými obchodními objemy na prudkých klesajících špičkách. Je však potřeb mít přesně stanovenou strategii pro uvážlivý vstup.

Kdy nakupovat?

Nejlepší doba pro nakupování se obvykle nedá načasovat bez důkladnější jak fundamentální, tak technické analýzy. Nicméně dobrým zvykem je nakupovat na úrovních podpory, které odečteme z cenového grafu. Mnoho investorů dělá chybu, že sice nakoupí na úrovni podpory, ale svůj příkaz na zastavení ztrát dává těsně pod úroveň podpory. Pro manažery hedžových fondů a profesionální obchodníky není tajemstvím, že se mnoho investorů chová právě tímto způsobem a proto pro ně není nic jednoduššího stlačit cenu prorazit úrovně příkazů stop a poté, co se dostanou do trhu skoupit všechny dostupné kontrakty. Dokonce již existují algoritmy, které se jmenují podobně jako „najdi a aktivuj stop loss“.

Z těchto důvodů by se umístění příkazu stop loss mělo umisťovat pod druhou úroveň podpory, protože ve většině případů, je pořádán hon na příkazy stop pouze na první úrovni.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.