O2 spustila buyback

12:06 | fa ra | Diskuze

Telekomunikační firma O2 dnes začala vykupovat vlastní akcie. Během následujících dvou let může vykoupit maximálně čtyři procenta akcií společnosti, jejichž cena se bude pohybovat od deseti do 297 korun. Vyplývá to z informací společnosti.

Foto: Web4Trader

 

Objem akcií nakoupených za jeden den nesmí převýšit 25 procent průměrného denního objemu akcií O2 obchodovaného na regulovaném trhu loni v listopadu, tedy 130.745 kusů.

Nákupem akcií byla pověřená firma Wood & Company Financial Services. Operátor může program přerušit nebo ukončit i před uplynutím dvouleté doby, na kterou je zamýšlen.

Majoritním vlastníkem O2 je s podílem 84 procent investiční skupina PPF Petra Kellnera. O2 loni zvýšila zisk o 45 procent na 5,1 miliardy korun. Představenstvo navrhne vyplacení dividendy 16 Kč na akcii.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.