O virtuální měnu bitcoin je čím dál větší zájem. Mezi uživateli Google poráží i čínský jüan a japonský jen

14:14 | wa pe | 1 komentář / 1 nový

Razantní vzestup a následný pokles digitální měny vytvořil dostatečný rozruch na to, aby přitáhl zájem lidí o fungování bitcoinu a z něj plynoucí možné zisky.

 

Na základě posledních šetření se zdá, že zájem o bitcoin dokonce předčil i čínskou měnu a množství zastánců této kryptoměny nadále roste.

Počty vyhledávání na Google z několika minulých týdnů naznačují, že větší množství lidí tráví podstatné množství času vyhledáváním podrobností o bitcoinu než o čínském jüanu, někdy také označovaném jako renminbi. Navíc od posledního razantního propuknutí zájmu z minulého týdne se počty zainteresovaných nadále zvyšují.

Kryptoměna také začala odvádět pozornost lidí od měny země vycházejícího slunce. Když bitcoin vyletěl 5. listopadu vzhůru k novým maximům, výrazně předčil japonskou měnu v počtu Google vyhledávání a i když poté došlo k prudkému poklesu jeho hodnoty, virtuální měna a japonský jen se v oknech vyhledávače stále držely na stejné pozici.

Bitcoin navazuje na své značně robustní výkony v minulém roce. Minulý měsíc digitální měna prorazila nové bariéry, když za tři dny vzrostla o 110 %, a pokořila tak 500dolarovou hranici, stanovujíce tak nové maximum pro daný fiskalní rok.

Rally však neměla dlouhého trvání a pouhé dva týdny od dosažení nového maxima se měna aktuálně pohybuje na úrovni 320 USD.

Podle portálu CryptoCompare byly dobré výkony kryptoměny zapříčiněny schválením výjimky pro bitcoin v rámci daně z přidané hodnoty v Evropské unii v minulém měsíci, omezení čínských státních regulací a také všeobecné pozitivní naklonění měně v několika posledních měsících, které je úzce spojeno s rostoucím zájmem o blockchain technologii.

Přirozeně že pokud do našich úvah zahrneme i další hlavní měny, nebude se zájem o digitální peníze jevit až tak zásadní. Počet Google vyhledávání britské měny předčil tu virtuální čtyřikrát. A v případě amerického dolaru se setkáme dokonce s desetkrát vyšším zájmem ve srovnání s kryptoměnou, tedy alespoň co se vyhledávání týče.

Doposud zaznamenává bitcoin nejvyšší zájem v zemích, jako je Ukrajina, Nizozemí, Francie a Filipíny.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Kdy do toho naskočit, aby člověk neprodělal kaťata?
Vstoupit do diskuze

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.