O potenciálním kupci bulharských aktiv ČEZ existují pochybnosti

09:49 | mos ja | Diskuze

Podle informací Lidových novin existují obavy ohledně zájemce o bulharská aktiva ČEZ. Konkrétně se jedná o tři firmy ČEZ Elektro, ČEZ Trade a ČEZ Elektrorazpredeleni Balgaria, za které mateřská společnost požaduje zruba 8 mld. CZK.

Ilustrativní obrázek
Foto: ČEZ

Aktuálním zájemcem je bulharská společnost Inercom Group, u které existují pochybnosti v souvislosti s finančními zdroji této firmy, které by mohly pocházet z jiných neprůhledných subjektů.

Problémy s potenciálním kupcem se vyskytly již koncem loňského roku, kdy se zdálo, že vítězem bude bulharsko-indické konsorcium Future Energy, nicméně ten spadl do insolvence a přišel o licenci obchodníka s energií. Odchod ČEZ z Bulharska se tak opět komplikuje a může působit negativně na cenu akcie.

Nejvyšší soudy dávají pozdě připojeným solárníkům novou naději ve sporech s ČEZ. Dle nich se předchozí soudy nezabývaly možným zneužitím dominantního postavení provozovatele distribuční sítě ČEZ Distribuce. Řada menších provozovatelů solárních elektráren byla k síti připojena až v roce 2011, kdy se výrazně snížily garantované výkupní ceny. Mluvčí ČEZ Ladislav Kříž se ale výsledku soudních řízení neobává, když už dříve v podobných kauzách soudy rozhodly ve prospěch ČEZ, tedy že nebylo prokázano zneužití dominantního postavení.  

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.