NWR zvažuje restrukturalizaci dluhu

08:48 | fa ra | Diskuze

Podle zdrojů agentury Bloomberg si těžební společnost NWR najala investiční banku Moelis & Co za účelem restrukturalizace dluhu a jako právního poradce společnost White & Case. Představitelé Moelis se údajně zúčastní již zítřejšího jednání představitelů NWR s vládou. Podle agentury Bloomberg byla banka Moelis poradcem investorů, kteří nakoupili dluhopisy NWR v rámci předloňské restrukturalizace.

Foto: NWR


Zpráva potvrzuje náš názor, že finanční situace NWR je zoufalá a že firma není schopná dostát svým závazkům. Připomeňme, že restrukturalizace v roce 2014 si vyžádala růst počtu akcií na 25násobek, přičemž nové akcie byly upisovány přibližně na úrovni 0,65 Kč za kus, což znamenalo zničující diskont oproti jejich tehdejší ceně na trhu (7,5 Kč za kus před oznámením detailů restrukturalizace). V současných podmínkách by restrukturalizace spojená s vydáním nových akcií znamenala pád jejich ceny až téměř k nule.

Težební společnost NWR včera oznámila, že většinový vlastník CERCL Mining B.V. přesunul kvůli vnitřní reorganizaci celý 50,52% podíl na svou dceřinou společnost CERCL Mining Holdings B.V.

Zpráva by mohla souviset s výše zmíněnou restrukturalizací. Efektivními vlastníky NWR zatím nadále zůstávají BXR Group a Zdeněk Bakala. Z důvodu postupné konverze velké části dluhopisů do akcií se pak postupně většinovým akcionářem stane skupina původních věřitelů.

Po skončení včerejšího obchodování NWR oznámilo provozní výsledky za Q4 15 a celý rok 2015. Firma loni vytěžila 8,02 mil. tun uhlí a nepatrně tak překonala svůj plán 7,5-8,0 mil. tun. Objem prodejů dosáhl 7,95 mil. tun a byl jen těsně pod celoročním cílem 8,0 mil. tun.

Objemy prodejů za Q4 15 byly o něco větší, než jsme očekávali. Za odhady ovšem zaostaly prodejní ceny koksovatelného uhlí (v průměru 86 EUR/t oproti 92 EUR/t za prvních devět měsíců roku) a vyšší produkce přinese oproti našim odhadům větší těžební náklady. Celkově tedy hodnotíme provozní výsledky neutrálně. Kompletní výsledky hospodaření NWR budou zveřejněny 24. února.

 

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.