NWR ladí s vládou možnosti fungování

10:42 | Redakce W4T | Diskuze

Šéf těžební společnosti NWR Dale Ekmark včera řekl pro internetové stránky dceřiné společnosti OKD, že jeden z klíčových zákazníků firmy, US Steel Košice, snížil svou produkci výroby oceli na nejbližší období o více než 50 %. Ekmark dále uvedl, že NWR a OKD zahájily jednání, mimo jiné i s vládou o tom, jak zajistit možnost, jak by mohla společnost v České republice fungovat.

 

Ilustrační foto, NWR

Odhadujeme, že US Steel Košice mohl odebírat zhruba čtvrtinu produkce koksovatelného uhlí NWR, a proto by mělo mít naznačené snížení poptávky významný negativní dopad na hospodaření firmy, které je už tak značně sužováno nízkými cenami uhlí.

Jednání s vládou není z našeho pohledu až tak překvapivé. Vedení NWR již v komentáři k posledním výsledkům hospodaření přiznalo, že zřejmě nebude schopno splatit své dluhy a že jejich refinancování je nejisté. Velké pochybnosti máme také o tom, zda se najdou investoři ochotní vložit do NWR nový akciový kapitál. Zdá se tedy, že reálným scénářem je prodej klíčových aktiv NWR (tj. zejména OKD) a tím pádem i likvidace firmy. Naše doporučení pro akcie NWR je již delší dobu „prodat“ bez stanovení cílové ceny.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.