Novým předákem jihočeských kováků je Jan Janoušek z Motoru

16:16 | E V | Diskuze

Novým jihočeským zmocněncem Odborového svazu KOVO je Jan Janoušek, předseda základní organizace OS KOVO při společnosti Motor Jikov.

Ilustrativní obrázek
Foto: OS Kovo

V pátek 13. září o tom rozhodli delegáti Konference Krajského sdružení OS KOVO Jihočeského kraje na svém výjezdním zasedání v Purkarci. Janoušek ve funkci nahradil Jana Švece, který v srpnu na funkci jihočeského zmocněnce nejsilnějšího tuzemského odborového svazu rezignoval v souvislosti s odchodem do starobního důchodu.

Místo, uvolněné v celostátní Radě OS KOVO, delegáti následnou volbou doplnili Markem Profantem, předsedou základních organizací OS KOVO ve společnostech Groz-Beckert Czech, Kern-Liebers CR a Prym Consumer CZ. Ten v červenci vystřídal Švece na postu předsedy kováckých základních organizací ve zmíněných podnicích.

„S Honzou Švecem jsme dlouhodobě velmi úzce spolupracovali. Nahradit ho nebude lehký úkol, ale já věřím, že s podporou, kterou mezi členy OS KOVO mám, budu v jeho práci úspěšně pokračovat,“ uvedl krátce po volbě nový jihočeský odborový předák Jan Janoušek. Podporu mu jako jedinému kandidátovi vyjádřila naprostá většina všech zúčastněných delegátů.

Sedmapadesátiletý Jan Janoušek, vyučený obráběč kovů a absolvent Střední průmyslové školy strojní v Českých Budějovicích, spojil svůj celý dosavadní profesní život s jedinou firmou. V českobudějovickém Motoru Jikov prošel celou řadou pozic, od obsluhy obráběcích strojů přes seřizovače CNC strojů až po manažera pro techniku. Do OS KOVO vstoupil v roce 1979 a dlouho zde působil jako místopředseda základní odborové organizace. Od roku 2013 je jejím předsedou.

Jan Švec kandidaturu svého nástupce otevřeně podpořil. „Našlo by se určitě pár dalších jmen. Honza Janoušek je však nejen velmi zkušeným odborářem, ale je i přijatelným člověkem pro většinu základních organizací v regionu,“ konstatoval v této souvislosti Švec.

Jan Švec, který působil jako jihočeský zmocněnec OS KOVO do 30. srpna, si za takřka 30 let své praxe získal značné renomé a respekt jako velmi ostrý, ale současně solidní a důvěryhodný vyjednavač s bohatou domácí i zahraniční zkušeností. „Nahradit jej pro nás bude rozhodně velkým závazkem i výzvou,“ poznamenal Profant, jenž vedle své nové funkce v čele odborářů v Groz-Beckert, Kern-Liebers a Prym, bude jihočeské kováky zastupovat také jako nový člen celorepublikové Rady OS KOVO.

Čtyřiatřicetiletý Marek Profant, absolvent Středního odborného učiliště a Střední odborné školy Lidická v Českých Budějovicích nastoupil do společnosti Groz-Beckert Czech v roce 2004 jako obráběč kovů. Do OS KOVO vstoupil v roce 2007 a působil zde jako úsekový důvěrník. V roce 2016 byl zvolen do Výboru základní organizace OS KOVO při Groz-Beckert Czech. O rok později absolvoval akademii Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) a stal se zástupcem mladých odborářů za Krajské sdružení OS KOVO Jihočeského kraje. Letos byl zvolen předsedou  ZO OS KOVO při Groz-Beckert Czech, zastupující také odboráře ve společnostech Kern-Liebers CR a Prym Consumer CZ.

Jan Švec, bývalý jihočeský zmocněnec a předseda základních organizací OS KOVO ve společnostech Groz-Beckert ČR, Kern-Liebers CR a Prym Consumer, zahájil svoji profesionální kariéru v OS KOVO v roce 1990, kdy byl zvolen prvním porevolučním předsedou základní organizace v tehdejší českobudějovické Igle. Na postu krajského zmocněnce OS KOVO vyjednával se zaměstnavateli, odbory zastupoval také při jednáních krajské tripartity, Rady Jihočeského kraje pro rozvoj lidských zdrojů apod. Při své činnosti získal také bohaté zkušenosti z komunikace s partnery v řadě Evropských zemí a to jak v segmentu zahraničních odborových organizací, tak managementů velkých nadnárodních společností pocházejících převážně z Německa.

Zdroj:Odborový svaz KOVO
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Banku HSBC čeká restrukturalizační období

Ilustrativní obrázek

Mezi specialisty ve vědě a technice je pouze čtvrtina žen

Ilustrativní obrázek

Svět potřebuje podniky, které se nebojí převzít zodpovědnost a hledají vyšší smysl své existence

Ilustrativní obrázek

Zaměstnance Groz-Beckert chrání před dopady recese variabilní pracovní doba

Ilustrativní obrázek

Projekt eNeschopenka se potýká s problémy, data putují i 96 hodin.

Ilustrativní obrázek

Daimler se údajně chystá propustit až 15 tis. lidí místo dříve oznámených 10 tis.Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX v plusu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region převážně v plusu po lepších, než očekávaných datech o japonském exportu

Ilustrativní obrázek

Wall Street načíná týden poklesem

Ilustrativní obrázek

Technologické akcie zasáhla zpráva Applu

Ilustrativní obrázek

Akciové portfolio Berkshire Hathaway: Jaké akcie ve 4Q kupoval a prodával Warren Buffett?

Ilustrativní obrázek

Německý DAX klesá

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.